Svátek má: Olívie|Oliver

Zprávy

Velikost textu:

Americká armáda bude cvičit neonacisty z Azova!

Americká armáda bude cvičit neonacisty z Azova!

Výcvik ukrajinské Národní gardy americkou armádou není novou zprávou. Nyní však přichází šokující informace, že Američané budou zároveň opravdu cvičit neonacistickou jednotku Azov!

Ilustrační foto
30. března 2015 - 22:04

Zatímco v Česku jsou američtí vojáci z kolony Dragoon Ride vítáni mnoha lidmi jako garanti svobody a demokracie, je informace o společných cvičeních téže armády s ukrajinskými neonacisty v zásadním rozporu.

Výcvikem bojových jednotek pod ukrajinskou Národní gardou bude realizován americkou armádou. Trestnímu praporu Azov se přitom dostane mimořádné pozornosti, potvrzují znepokojivou informaci vesti.lv s odkazem na ukrajinského ministra obrany.Jak uvedl ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov, cvičení bude probíhat ve Lvovském regionu a začne 20. dubna.

Toho dne se cvičiště Javoriv ve Lvovské oblasti stane prostorem pro dlouhodobý společný výcvik 173 výsadkové brigády americké armády a bojových jednotek ukrajinské Národní gardy. Jak sdělil ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov, bude bezpečnostní síly trénovat 290 amerických vojáků.

USA Today: Nacisti v ukrajinské armádě!

USA budou cvičit nacisty v ukrajinské Národní gardě?

Portál vesti.lv připomněl, že dohoda o společných vojenských cvičeních byla dosažena v průběhu jednání mezi prezidentem Ukrajiny Petro Porošenkem a americkým viceprezidentem Joe Bidenem. Avakov také výslovně poděkoval Victorii Nulandové a zaměstnancům velvyslanectví USA na Ukrajině. „Bez jejich energie by tak důležitý a složitý proces přípravy školení nebyl možný," řekl ukrajinský ministr.

Školení se bude konat za 900 příslušníků  účasti Národní gardy ve třech skupinách po 300 lidech  po dobu 8 týdnů a následně se uspořádá společné cvičení.
 
Cvičení bude zahrnovat jednotky Národní gardy jako praporu Kulčkový, Jaguar, Omega a z dalších částí Kyjeva, Charkova, Záporoží, Oděsy, Lvova, Ivano-Frankivska a Vinnice. Kromě toho  instruktoři z americké armády připraví samostatný prapor Azov, nechvalně známý, jak upozornilo vydání vesti.lv, rabováním a represí proti civilnímu obyvatelstvu.
 
Na konci cvičení předají Američané vyškoleným jednotkám Národní gardy speciální munice a komunikačních zařízení.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.lv, foto: arch.)