Svátek má: Tamara

Zprávy

Velikost textu:

Clinton Cash, aneb jak Clintonovi k majetku přišli (VIDEO)

Clinton Cash, aneb jak Clintonovi k majetku přišli (VIDEO)

Clinton Cash je název knihy Petera Schweizera, knihy roku 2015 vyhlášené čtenáři New York  Times. Vypráví o tom, jak a proč zahraniční vlády a korporace pomohly Billovi a Hillary Clintonovým od roku 2001 z nuly k obrovskému majetku.

Bill Clinton, bývalý americký prezident
28. července 2016 - 01:12

Je to o tom, jak se vlastně využívá Clinton Foundation pro placené projevy Billa a Hillary před korporacemi a pro dary a úplatky.  Píše von Freeman na blogu Schall und rauch.

Trestuhodné je jak Hillary jako ministryně zahraničí, využila pro své obohacení utrpení lidí na Haiti postiženém zemětřesením pro své vlastní obohacení a profitovala využitím darů společnosti. Hillary a Bill se svými příbuznými a  přáteli si napěchovali kapsy. To je jeden z mnoha příkladů korupce.

V květnu 2016 byla představena filmová verze knihy na filmovém festivalu v Cannes. Film byl  24. července, před demokratickým sjezdem ve Philadelphii,  představen americké veřejnosti. Nyní Breitbart uvedl film na Youtube. Jde o to ukázat Američanům jak Hillary a Bill jsou zkažení.

Trump: Za zrodem Islámského státu stojí Hillary Clintonová

Poplatky, které požadoval Bill za hostování a projevy, pořádaných korporacemi, se vyšplhaly do astronomické výšky. Bill byl prezident a Hillary ministryní zahraničí. Ti kteří  zaplatili vysoké částky dostali, co chtěli, zvláštní povolení, kontakty, doporučení a lukrativní zakázky. Dokonce  Bill v poslední den svého prezidentství omilostnil daňové podvodníky za  "dar" 100 milionů dolarů!

Švédská komunikační společnost Ericsson jen za jednu přednášku zaplatila Billu Clintonovi  poplatek 750.000 dolarů. Společnost Ericsson získala povolení z amerického ministerstva zahraničí a mohla prodávat své technologie do zemí, které byly na seznamu sankcí, jako je Írán. Obama podepsal dekret v dubnu 2012, že telekomunikačních zařízení jsou zakázána dodávat do Íránu a Sýrie. Ale tento zákaz se nevztahuje na dodávky firmy Ericsson do Íránu.

Jen jeden den po premiéře filmu Clinton Cash, 25.července Hans Vestberg, CEO a prezident společnosti Ericsson odstoupil ze svých funkcí, údajně kvůli špatnému výsledku 2.čtvrtletí.

Všichni voliči ve Spojených státech by se měli podívat na tento film, aby se mohli správné rozhodnout o tom, kdo by měl být příštím prezidentem USA.


(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)