Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Pro pobavení: Kostlivci ve skříni prezidenta Bidena a jeho rodiny

Pro pobavení: Kostlivci ve skříni prezidenta Bidena a jeho rodiny

Prezident si neodpustil další z bizarních veřejných vystoupení, kterými je známý. Ve své kongresové kampani opět pomýlil lidi s fakty, mimo jiné bizarními věcmi, řekl, že rozumí rodinám veteránů, protože jeho syn byl zabit také ve válce.

Joe Biden, americký prezident
4. listopadu 2022 - 06:20

Je to naprosto absurdní tvrzení, protože jeho syn Beau Biden byl v Iráku jako člen Národní gardy, ale o pět let později zemřel na rakovinu, píše v komentáři na facebooku Juraj Draxler.

Biden v posledních týdnech dvakrát zopakoval, jak byl jeho syn zabit v Iráku.

To ale není jediná zajímavá věc, která se týká jeho syna.

Pokud se podíváte blíže na jeho životopis, zjistíte, že Beau Biden se jako generální prokurátor Delaware podílel na soudním pobouření, kterým je americký systém „slavný“.

V roce 2009 Robert H. byl usvědčen ze sexuálního zneužívání své tříleté dcery. Richards IV, člen jedné z nejbohatších amerických rodin (du Pontovci).

Byl odsouzen k osmi letům vězení, ale soudce změnil trest tím, že změnil osm let na podmínku. Rozhodl, že odsouzenému „by se ve vězení nedařilo“. Takže boháč nemusel nic dělat, dokonce ignoroval soudem nařízené zacházení.

A v krátké době vyšlo najevo, že svou dceru už pravděpodobně sexuálně zneužíval. Tady ale vyšetřování nepokračovalo.

Beau Biden s tím jako generální prokurátor nic neudělal, naopak obhájil bizarní změnu trestu na podmínku

V té době byl mimochodem jeho otec již viceprezidentem Spojených států.

Jak nehorázné je zmiňovat obchodní aktivity jeho syna Huntera, který si na Ukrajině pěkně vydělal, zcela evidentně díky tomu, čí je syn, ale příběh druhého syna  mi přijde ještě více interesting a typický v americkém kontextu.Není neobvyklé, že bohatí lidé uniknou z vězení v USA. Nejznámější je pravděpodobně případ Teda Kennedyho ze slavné politické rodiny, kdy zabil svého kamaráda při autonehodě, kterou způsobil, a z místa nehody utekl, ale nic se mu nestalo, tak jako ostatní děti bohatých a vlivných rodičů.

USA mají relativně svobodná média, a ty  občas informují o nejkřiklavějších případech, ale to je vše.

Kontrastem jsou případy, kdy za mřížemi tráví desítky let zcela nevinní lidé - téměř vždy lidé z chudých tříd.

Jen v posledních několika měsících bylo několik z těchto nesprávně odsouzených propuštěno. Tento týden vyšetřování definitivně potvrdilo, že v roce 1966 byli dva muži neprávem odsouzeni za vraždu notoricky známého černého radikála Očištění jejich jména je pro ně zbytečné, oba už zemřeli, po mnoha letech vězení, ale jejich rodiny by měly dostat alespoň odškodnění. Po půl století.

Zpět k Bidenům: Není divu, že v takové atmosféře se v USA daří divokým konspiračním teoriím, včetně těch o pedofilních klikách ovládajících Washington a podobně.

Joe Biden sám tvrdil, že podle něj jeho syn dostal nádor na mozku, protože byl poblíž jám v Iráku, kde armáda pálila odpadky.

Roky to nějak popletl a teď je to dokonce příběh o zabití v Iráku.

Celé by to byl jen smutný starý příběh bez kontextu: Americká politika je tak bizarní, že vládnoucí kliky dotlačily takového muže do prezidentské nominace Demokratické strany.

A „vládne" v době, kdy je svět blízko možného jaderného konfliktu.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%