Svátek má: Lenka

Komentáře

1914 na Bělehrad! 1999 na Bělehrad! 2023 na Bělehrad???

Tentokrát si to rozhodně nenecháme ujít. V roce 1999 jsme jen mávali bombardérům NATO, kterým náš prezident požehnal.


Dnes to vypadá, že stejně jako v roce 14 naši dědové – pomašírujeme. Velikonoce oslavíme už doma, a pak, zase ve stopách našich dědů, vytáhneme na Rusa, protože přece: Česka fojak, dobra fojak, stále platí. Jen musíme doufat, že se Rusko do té doby nezhroutí samo dřív, než tam naši skvělí hoši a dívky dorazí. Podle posledních zpráv se už hroutí. Tak snad to ještě chvíli vydrží.

Některé naše političky s ministryní obrany se konečně dočkají opravdové války. Ne nějaké imaginární, kdy jediný kdo má nasazenu helmu, je premiér. Válka konečně udělá z každé kritiky vlády euro-zradu, a s euro-zrádci pěkně po novoevropsku zatočíme. Válka tak konečně sjednotí národ, což by se v míru nepodařilo. Rakušanova parta dohlédne na to, aby jednotu nikdo nenarušoval. EU pak jednotně oslaví vítězství nad RF, a ruku v ruce se pustí do obnovy nové kolonie USA v Evropě – Ukrajiny.Tato úžasná představa vytvořená pro nás snad všemi propagandisty a filmovými studii Západu má však svou zakázanou sestru. Tou je vize planety zbavená nejen lidí, ale většiny živých tvorů, až na nějaký hmyz. Radioaktivní stopa se s tou uhlíkovou nedá srovnat. Možná jsou i jiné nečekané cesty, které přes svou zahleděnost na náš pupek světa nevidíme. V každém případě bude rok 2023 zlomový jak pro nás, tak možná pro celý svět.  

Přeji všem, i těm, kteří přítomnost vidí v mnohem lepších barvách než já. Abychom to přežili s co nejmenšími ztrátami doufajíce, že všechno špatné může být pro něco dobré.

Karel Petřík  

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Karel Petřík 

29. ledna 2024
Naše politická alternativa mi připomíná husity, kteří ač byli všichni pro kalich, rvali se a rozbíjeli si hlavy cepy pro hlouposti. Když ale přicházeli křižáci, zapomněli na sváry, postavili se vedle sebe – a byli neporazitelní!

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Karel Petřík 

25. ledna 2024
Chci jen reagovat na slova ministryně Černochové, že ona chce samozřejmě také mír. A na to, že podle ní právě vojáci si přejí mír nejvíc.

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Karel Petřík 

21. ledna 2024
Už si nikdo nemůže namlouvat, že naše armáda má někoho odradit od války.

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Karel Petřík 

13. ledna 2024
Raději kočky na hrobě než ty, co jsou schopni okázalého truchlení nad lidmi zabitými jedním útočníkem, a současně se zamilovávají do budoucí války, kde oběti nebude mít kdo počítat a zem bude poseta neznámými vojíny.

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Karel Petřík 

4. ledna 2024
Je mému srdci milý. Každého, kdo mu naslouchá, přinutí k přemýšlení. Tedy každého, kdo je toho schopen.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Karel Petřík 

23. prosince 2023
Chvíle, kdy naše duše rozkvetou láskou nejen k blízkým, Bohu a bližním, ale také k našim čtyřnohým kamarádům.

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?