Svátek má:
Jitka
Komentáře
Zdeněk Ertl
předseda Sdružení sportovních svazů České republikyCítíme se stále méně bezpečně
Nedávno jsem vám představil hlavní a vcelku neveselé výsledky průzkumů s tématy Bezpečnostní situace v ČR,...Reakce na krizové situace a Branná výchova, které realizujeme ve spolupráci se Střediskem analýz a empirických průzkumů Sanep, s.r.o. (reprezentativní vzorky desítek tisíc respondentů ve věku 18+ odpovídaly sociodemografickému rozložení obyvatel).
Dnes a v několika dalších pokračováních vás velmi stručně seznámím s konkrétními fakty, které průzkumy ukázaly, včetně meziročního porovnání.
V roce 2017 se 19 % občanů cítilo ohroženě, vloni v dubnu 22 % a letos již téměř třetina obyvatel. Není třeba rozebírat proč tomu tak je, podstatný je následující trend v názorech lidí, který není zrovna optimistický:
Bezpečnostní rizika pro občany se v poslední době podle Vašeho názoru:

Pro zajímavost, v roce 2017 vnímalo zvyšování rizik 73 % lidí. Dnes je to téměř 90 % a vidíme, že obavy občanů z bezpečnostních rizik se i oproti loňsku, tedy za relativně krátké období, podstatně zvýšily.
Je to v pořádku, máme se s tím smířit a čekat, jak se to všechno vyvine, nebo by byla spíše na místě snaha lidem situaci lépe vysvětlit, uklidnit je či je případně začít lépe a cíleně informovat, vzdělávat a připravovat na okamžik, kdyby skutečně reálná rizika nastala?
Můj názor znáte, já jen stále nemohu pochopit, proč se naše politická reprezentace staví k řešení těchto problémů stále tak liknavě a přezíravě! Změní se to dřív, než bude pozdě?! Jsem přesvědčeným, že na místě by byl odpovědnější a aktivnější přístup státu ke svým občanům!
Zdeněk Ertl
|
|
|
|
|
KOMENTÁŘ: Petr Žantovský
KOMENTÁŘ: Zbyněk Fiala
KOMENTÁŘ: Ladislav Jakl
KOMENTÁŘ: František Kružík