Svátek má: René

Komentáře

Emise snížíme o 50% do roku 2030

Tento nápis, zdobící u chodníku parkující dodávku, probudil staré vzpomínky na dobu, kdy se psalo: Pětiletku splníme již za čtyři roky. Náš kolektiv slévačů splní roční plán výroby oceli k výročí VŘSR. Naše brigáda soc. práce zvýší dojivost krav v příštím roce o 25% atd…

Tak je to znovu tady. Pionýry a svazáky nahradili dnes aktivisté, agitátory a pol. pracovníky členové neziskovek. Rozdíl je jen v tom, že dřív ideologie byla zcela pod kontrolou a sloužila vedoucí a vládnoucí straně, dnes v podstatě ta stejná ideologie národní strany ovládá, sama pak slouží nadnárodnímu kapitálu. Starý systém dusící individuální možnosti ekonomického úspěchu jednotlivce i společnosti nařízeným plánováním a rovnostářstvím, nahrazuje nový s nekonečným rozšiřováním práv jedinců vedoucích k destrukci společnosti na jedné straně, a k likvidaci práv bránících jejich podrobení a ovládnutí, na straně druhé.

Například si můžeme vybrat pohlaví, nárokovat všemožné soc. dávky, ale přicházíme o svobodu slova, a možnost například rozhodovat o ochraně svého zdraví. Cpou do nás touhu po sdílení všeho, od aut, bytů, po chutě, názory a pocity. Třídního nepřítele nahradil dezinformátor. Většina mas-medií spolu s umělci stojí ale znovu neochvějně a neohroženě na správné straně pod hesly o tom, že EU si, na rozdíl od republiky, rozvracet nedáme. Za naše hospodářské problémy nemůže pitomost našich politiků, ale znovu vnější nepřítel záludnější než kdy dřív tím, že nás nejvíc ničí plněním našich přání. Aktivisté se ale na problémy těší, neboť co nás nezabije, to nás určitě posílí.Dnešek, zdá se, potvrzuje tezi, že nás stáří vrací do dětských let. Už jen průvody nadšených občanů na 1.máje tomu chybí a bude to jak zamlada. Bohužel mé klouby to vidí jinak, a já nechci pajdat v trampkách a červených trenýrkách na suchý záchod. V koupelně pak na sebe lít studenou vodu. Stačilo mi to jednou. Dnes je řada na aktivistech, protože ta líná, závistivá, rovnostářská bestie znovu vítězí. Znovu zase prohraje, ale proč znovu a znovu u nás???

Kolektivismus, rovnostářství ani sdílení u nás nejsou nic nového, tak proč mladí nestojí o zkušenost bílých a holých hlav? Asi není nad vlastní prožitek. Než si umřu, doufám, že přijdu na to, kde naše generace udělala chybu. Možná by odpověď na tuto otázku mohla pomoci neopakovat staré chyby.

Vítězství bojovníků za lepší svět v únoru 48 umlčelo moudré lidi na desítky let v tom „lepším světě“ plném násilí, křivd, bezpráví a ponížení. Jestli se u nás totalita č.2 usadí, tak my, co jsme vyrostli v té první, se změny určitě nedožijeme.

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%