Svátek má: Lenka

Komentáře

Lipovská - spasitel nebo satan?

Ač nechtěně, stala se symbolem Spasitele i Satana. V obou případech proti své vůli jen díky hysterii, jíž se stala středem.

Ještě před pár měsíci o ní mimo odbornou veřejnost a čtenáře jejích příspěvků, většinou o ekonomických otázkách, nikdo nevěděl. Na jedné straně je dnes zhmotněním nebezpečí pro naši svobodu a demokracii a na straně druhé pak nadějí, že pomůže svobodu a demokracii uhájit.  

Kdo to vlastně je, když dokáže být hrozbou, na kterou žalujeme sukním v Bruselu. Přetékají kdejaké poháry, ba i kalichy, Paroubek se jistě ptá, kolika divizím velí a starý politický matador vystupuje z církve. Už není jednou z patnácti. Už se nemluví o tom, že chce jen zkontrolovat hospodaření v ČT. Zdá se, že právě tento její úmysl nejvíc ohrožuje naši svobodu a demokracii. Hrozba LIPOVSKÁ začíná žít svou legendu a její „neomezené možnosti“ jsou uměle živeny, aby odtrhly báji od reality. V představách je možné cokoliv.

Tato umělá hysterie má jako dým zakrýt boj o peníze. Samozřejmě nejvíc o peníze těch, co nejvíc křičí.

Současná společenská situace v naší zemi připomíná dobu před bitvou o Lipany. Tenkrát náboženské neshody zastřely problém směřující k další občanské válce. Polní vojska radikálních Husitů neměl kdo živit a protože se neuměli živit jinak než bojem a mnozí nic jiného ani nechtěli, stali se hrozbou pro české země. Bitva u Lipan byla vlastně počátkem další občanské války. Naštěstí ve vyčerpané zemi nebyl potenciál k dalšímu pokračování.

Tak prosím nemluvte o demokracii a svobodě, když Vám jde o peníze.

Karel Petřík

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Karel Petřík 

29. ledna 2024
Naše politická alternativa mi připomíná husity, kteří ač byli všichni pro kalich, rvali se a rozbíjeli si hlavy cepy pro hlouposti. Když ale přicházeli křižáci, zapomněli na sváry, postavili se vedle sebe – a byli neporazitelní!

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Karel Petřík 

25. ledna 2024
Chci jen reagovat na slova ministryně Černochové, že ona chce samozřejmě také mír. A na to, že podle ní právě vojáci si přejí mír nejvíc.

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Karel Petřík 

21. ledna 2024
Už si nikdo nemůže namlouvat, že naše armáda má někoho odradit od války.

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Karel Petřík 

13. ledna 2024
Raději kočky na hrobě než ty, co jsou schopni okázalého truchlení nad lidmi zabitými jedním útočníkem, a současně se zamilovávají do budoucí války, kde oběti nebude mít kdo počítat a zem bude poseta neznámými vojíny.

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Karel Petřík 

4. ledna 2024
Je mému srdci milý. Každého, kdo mu naslouchá, přinutí k přemýšlení. Tedy každého, kdo je toho schopen.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Karel Petřík 

23. prosince 2023
Chvíle, kdy naše duše rozkvetou láskou nejen k blízkým, Bohu a bližním, ale také k našim čtyřnohým kamarádům.

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?