Svátek má: René

Komentáře

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.


Ne, nejde zase o metaforu podle premiéra, ani o šíření poplašné zprávy, protože to by již dávno reagoval  Rakušan. Jde o prosté oznámení, že půjdeme do války. Poslouchal jsem reakci předsedy strany PRO na to nadělení, a můj devítiletý vnouček si něco kreslil. Nevypadal, že ho poměrně tiché povídání zajímá, a už vůbec ne, že mu slova dávají nějaký smysl. 

V noci pak, zatím co většina národa klidně spala, on sebou v posteli házel, až se probudil. Na otázku co se mu zdálo, odpověděl: Tatínek šel do války, a už se nevrátil. Na náš domek a chalupu spadly rakety. Hleděl jsem jak opařený a uvědomil jsem si možnou souvislost s tím, co slyšel. Když včera odjeli, poslechl jsem si znovu reakci pana Rajchla na oznámení, že se staneme bojištěm v možná poslední válce, ale o raketovém útoku ani o bombardování tam nic nebylo. Nevím, co všechno spředlo jeho sen, ale vím, že zatím, co se budil strachy, my jsme klidně spali.


Musel jsem o tom napsat, protože veškeré moje snažení je motivováno obavou o osud mých i cizích vnoučat, která se mohou stát obětí naší zbabělosti, nezodpovědnosti, lhostejnosti, pohodlnosti a hlouposti. Zasypáváme je hračkami, dopřáváme jim všechno možné, ale bereme jim budoucnost. Slova ministra války není možné vyložit jinak než oznámení přímého zapojení se do války.

Moje maminka mi několikrát řekla větu: To pochopíš, až budeš mít své děti. Vždy se mě to dotklo, bez ohledu na to, kolik mi bylo roků. Moje  vlastní děti potvrdily, že měla pravdu. Matky a otcové, paní Černochová nikdy některé věci nepochopí! Tak dál spěte a sněte svůj sen o šťastné budoucnosti svých dětí, vždyť smrt ve spánku je tak milosrdná.

Karel Petřík


Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%