Svátek má: Jonáš

Komentáře

Musí naše vlast někam patřit, nebo někomu patřit?

Tvrzení, že naše zem musí někam patřit, znám už od dětství. Tenkrát jsme patřili do socialistického tábora.


Většina nás tuto volbu nadšeně podporovala, někteří aktivisté to chtěli zachovat na věčné časy, což jistili – a nikdy jinak. Po rozčarování z poznání, že kapitalisty nedokážeme dohnat, natož předehnat, jsme stejně nadšeně zatoužili patřit k bohatému Západu. Odhodlání velké, a dokonce tak bezvýhradné, že chceme po třiceti letech se Západem zchudnout. Jak upřímně Západ tu chudobu myslí, to nevím, ala naše vláda nás v tomto úsilí vrhla do čela tohoto procesu nevídaným řešením energetické krize, za které sklízí v cizině zasloužený obdiv a pochvalu.

Doma zatím, až na důchodce docela pohoda, především ve střední společenské třídě, a většině vládě oddaných umělců, a revolučních studentů! Naše děti a vnuci patrně zatoužili poznat na vlastní kůži skromný život svých předků. Doufám, že návrat neobsáhne i zkušenost s válkou. Po 78 letech kdy Evropa nezažila, až na lokální války na Balkáně, velkou válku, se u lidí potlačil strach, převládla otupělost až lhostejnost k válečné hrozbě. A to přes písemné, zvukové i obrazové záznamy. Ano, jsou otřeseni, odsuzují jatka na frontách, a popravy civilistů. Jsou zděšeni průmyslovým vražděním v plynových komorách i masovými hroby na Ukrajině, ale všechno je to neosobní. Neprobouzí to v nich touhu zachovat mír.Náš dnešní pocit  - někam patřit, se realizuje ve stav, někomu patřit. Tento zásadní rozdíl si však většinou vůbec neuvědomujeme. Ti,  kteří skutečně vládnou, a vydělávají na všech válkách, dokázali neuvěřitelnou věc. Ideologii, která je měla zničit, ovládli, a využívají ve svůj prospěch!!! Nové levičáky, ať už si říkají jakkoli, neřídí jejich stranické sekretariáty, ale nadnárodní korporace prostřednictvím armády politických neziskovek, které obracejí vlády proti vlastním občanům.

Nepropadejme iluzím, že tam kde stojíme my, je VŽDY ta správná strana. I kdybychom tisíckrát s Martou zpívali její „Modlitbu“ a současně věřili, že musíme někomu patřit, NIKDY SE VLÁDA VĚCÍ NAŠICH K NÁM NEVRÁTÍ – lide český, moravský i slezský!!!

Karel Petřík


Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Karel Petřík 

18. září 2023
Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%