Svátek má: Ondřej

Komentáře

Naši mazlíčci a naše válka

Užívané „mazlíčci“ nahradím - parťáci, protože mi připadá výstižnější. Pomáhají nám snášet samotu. Dokáží slíznout chmury z naší tváře.

Umí zapříst na našem klíně, nebo prsou, a zahřát nás tak nejen kožíškem. Neumí nás zradit! Nikdy nás neodloží jak omrzelou hračku v útulku, nevyhodí 100 km od domu a neuvážou nás někde v lese.

Tak proč, když jsme se rozhodli zachránit planetu tím, že spácháme sebevraždu, je bereme s sebou? A nejen je, ale všechna zvířata. Copak nestačí, že jim stále zmenšujeme prostor? Že jsme pro ojedinělé útoky na člověka ochotni vyhubit pomalu celý druh. Naše lesy by mohly vyprávět. Zvířata nikdy neměla nic společného s naší touhou se zabíjet, která se v současnosti projevuje válkou za naši představu míru.

Připomnělo mi to Josepha Goebbelse a jeho ženu, kteří zabili svých šest dětí a sebe, protože usoudili, že nemohou žít v jiném společenském systému než je národní socialismus. Mnozí  politikové se dnes chovají obdobně, a navíc mají možnost ukončit život nejen svůj, ale na celé planetě, když nebude svět vypadat podle jejich představ. Zbraně „posledního soudu“ jsou připraveny. Šíření názoru, že Rusko nesáhne k jaderným zbraním, ať udělají USA, NATO a EU cokoli, je nesmírně nebezpečná. Nemůžeme současně věřit tomu, že Rusové jsou schopni ve válce použít všechno, jak se nám stále opakuje, i tomu, že jaderné rakety neodpálí. Nebo vůdci počítají s takovou válkou a nás obelhávají.Proč není vidět protestovat proti válce všechny ty aktivisty bojující proti uhlíku, znečištění moří, za práva zvířat, záchranu lesů a pralesů, případně nějakého vymírajícího brouka? Je hrozba jaderné války méně nebezpečná? Pro koho chtějí zachraňovat Zemi, když nebojují za život na ní??? Copak jsou všichni tak pitomí a zkorumpovaní?

Když budete zas hladit ty své parťáky, přemýšlejte co s těmi, kteří se nezastaví před ničím. Výsledkem jejich snažení bude v lepším případě vypálená střední Evropa, v horším - konec života na Zemi. Zkuste s tím něco udělat, pro vás a vašeho parťáka, třeba na Václaváku 11.3.

NEUVAŽUJTE STRANICKY, SMRT JE NADSTRANICKÁ.

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%