Svátek má: Zina

Komentáře

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.


Již například ta první věnovaná vlivu nových alternativních médií na současnost přetřásaná s hosty ze Slovenska (Slobodný vysílač) byla důležitá. Sen o ovládnutí mediálního prostoru ve smyslu dosažení sledovanosti srovnatelné s provládními médii nedochází naplnění. Ta rozkolísaná skupina, která vyhrává každé volby, tedy ta mlčící většina, se chová, jako by ustrnula a nemohla stále uvěřit tomu co se děje, a mlčí. Již 75 roků je do národa vtloukáno přesvědčení, že se musíme přidat na jednu ze dvou stran, a hledat pouze tam ochranu. V 68. jsme se pokusili vytáhnout hlavu z východního chomoutu, abychom ji v 98. ochotně strčili do chomoutu západního, protože prý není třetí cesta!!! Není skutečně třetí cesta???

 
Ale je! V 68. jsme po ní kousek šli a vraceli vládu věcí svých do rukou svých. Ten návrat zastavily tanky zemí Varšavské smlouvy. V 89. jsme si mnozí mysleli, že navážeme na přerušenou snahu, a i když tentokrát nepřijely tanky, ptám se: kam se poděla vláda nad našimi věcmi? Co nám zbylo z majetku naší země? Kdo vládne dnes - kdysi hrdému národu? Nezavřeli jsme vrátka, naopak jsme je otevřeli zlodějům v třpytivých maringotkách. Kupujeme si vodu od Francouzů, od Němců všechno možné a čumíme jak telátka neschopná odporu na své vůdce ženoucím nás k „ světlým zítřkům,“ tentokrát pod hvězdami EU. Třetí cesta je, ale je nám zakázána.Vy nespokojení, pokud nenamíříte své kroky a cestičky stejným směrem, je vaše nespokojenost marná. Nemusíte se slévat do jedné cesty. Svobodní se s komunisty spojit prostě nemohou, ale oni a všichni ostatní mohou jít vedle sebe, a zastavit proces vedoucí k národní katastrofě. Ani Babiš, ani Fiala neprokázali odvahu Viktora Orbána. Ale my potřebujeme NAŠEHO Orbána! Několik Orbánů v okolních zemích by možná dokázalo změnit EU, a když ne, opřeni o sebe by lépe dokázali čelit problémům s odchodem z EU, a jít SVOU TŘETÍ CESTOU – vzor – naše „Jaro 68“

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%