Svátek má: Leona

Komentáře

Otevřený dopis pí.Filipové

Paní Filipová,


     jste známa jako výrazná aktivistka Milionů chvilek, které brojí a kritizují premiéra Andreje Babiše. Je proto velkým překvapením, jaké „pozitivní“ hodnocení jste vystavila premiéru Babišoví, resp. jeho hnutí ANO v právě proběhnuvších krajských volbách. Je třeba uznat, že jste to těm „demokratickým stranám“ (v opozici) pěkně „nandala“. Ale nejen že jste to nandala těm v opozici, Vy jste hlavně krásně zdůvodnila a vyzdvihla klady Andreje Babiše kterého, jak je také všeobecně známo, vůbec nemusíte. Svým zhodnocením výsledků voleb, ve kterých zvítězilo podle očekávání Babišovo hnutí ANO jste mj. také řekla, co by měli politici (z opozice) dělat, aby porazili Babiše a jeho ANO. Máte zcela pravdu, politika se nedělá v kancelářích, konferencích, rautech a kdesi v zákulisí, ale jak pravdu díte, v hospodách. Tam to totiž žije tím skutečným životem a když se do toho zamíchá pivo, kořalka a politika, je úspěch zaručen.
    
Nevím, nakolik jste politicky vzdělaná když z Vašich vystoupení se zdá, jakobyste absolvovala PŠM (politické školení mužstva, ale pro ženy), protože Váš názor stran návštěv vysokých politiků v hospopodách a restauracích mezi obyčejnými lidmi je shodný s bývalou politickou linií KSČ, kde většina straníků byla původu dělnického a ty v hospodách tvořily dějiny a úspěchy KSČ. Jen pro názornost uvedu jednoho z mnoha, který se neprotivil obyčejnému lidu a hospody se neprotivily jemu. Byl jím Antonín Zápotocký, svého času prezident, který „zdrhal“ svým nohsledům (ochrance), která jej vždy našla v některé z jeho oblíbených hospod. To neznamená, že byl-li v hospodně, že byl nutně „pod obraz“, to vůbec ne, jeho návštěva totiž měla zcela prozaický důvod a sice, že byl mezi „svými“ lidmi (sám byl dělnického původu), protože sedět ve své prezidentské kanceláři jej vůbec nebavilo. Výsledkem jeho návštěv v hospodách pak bylo, že se svého času stal nejoblíbenějším politikem.
     
Pokud tedy hodnotíte návštěvy Andreje Babiše v hospodách jako pozitivní, pokud si myslíte, že díky těmto návštěvám má ANO úspěchy, pak máte naprostou pravdu a musím s Vámi výjimečně souhlasit. Na rozdíl od některých lidí, kteří Babiše zatracují jsou však také pozitivní názory, jak je také zmiňujete: „No a co, že krade. Vždyť kradli všichni před ním a budou krást všichni po něm“ nebo „No a co, že lže. Vždyť lžou všichni“ či „No a co, že krade. On při tom myslí na obyčejné lidi. Ti ostatní kradli a    na obyčejné lidi nemyslel nikdo,“ popřípadně „ Andrej Babiš je NEJLEPŠÍ premiér     od revoluce, protože on JEDINÝ myslí na vobyčejný lidi“. Podotýkám: svatá pravda!!!
     


V této souvislosti si neumím představit např. předsedu ODS pana profesora Fialu někde v hospodě mezi dělným lidem (tím se rozumí  obyčejnými pracujícími lidmi alias lúzou či plebsem), nebo paní Pekarovou Adamovou, ale na druhé straně si zase umím představit K. Schwarzenbergra nebo pana Bartoše od Pirátů, jenže v takovém případě se od pana Schwarzenberga nedovíme nic použitelného (vybité baterie), zatímco od Bartoše a jeho Pirátů se můžeme dozvědět zase jen nějaké pí...ny, respektive na hlavu postavené ptákoviny (ptákům se omlouvám, kromě „modrých ptáků“).
   
Vezmeme-li v úvahu Vaše soudní story s A. Babišem pak jste si asi uvědomila, že Andrej Babiš má, kromě svých nedostatků také jisté přednosti, proto jeho protivníci usilují o jeho hlavu a chtěli by vládnout místo něho domnívajíc se, že jsou politicky vyzrálejší, chytřejší, umnější, ale tyké vyčůranější a profláknutější než je Andrej Babiš. Jakkoliv má A. Babiš celou řadu nedostatků, zdaleka není tím, za co je vydáván, z čeho je viněn a za co pomlouván. Závist, nepřejícnost, zákeřnost, pomlouvačnost, všechny možné způsoby, jak svého soka dehonestovat, jak jej zničit, odstranit, aby pak sami mohli vládnout, to jsou mafiánské praktiky, jak se dostat k moci. Ale to snad víte také, když jste si vědoma důvodů a příčin úspěchů ANO a neúspěchů „demokratických opozičníků“.
    
Paní Filipová, nechápejte prosím má slova pochvaly tak, že by snad Vaše předchozí nechutné řeči a výpady vůči A. Babišovi a jeho vládě byly zapomenuty, to ani náhodou. Jen Vám chci tímto tak nějak připomenout, že být politikem, notabene být předsedou vlády v době, kdy závist, nenávist, škodolibost, podrazáctví, mafiánské způsoby  a do toho nikým nezaviněný vpád Covidu-19, je nadmíru náročné. Pan premiér Babiš to nemá lehké, přesto se snaží, zatímco ostatní „demokraté“ jen držkují, kritizují a dělají vše, aby se vládě nedařilo. Premiér Andrej Babiš může za dva roky skončit, na jeho místo se může dostat ledaskdo, ale vzpoměňte na má slova, paní Filipová, že to nikdy  nebude jako za Babiše (v dobrém slova smyslu). Ostatně totéž platí o konci éry pana prezidenta Zemana. Nehodlám zde agitovat či přesvědčovat, ale mám už dost let za sebou abych byl schopen schopen přiměřeně analyzovat a tak trochu (i bez známé skleněné koule) předpovídat. Svůj názor proto ukončím předpovědí, že „Dnes ještě není tak zle, aby nemohlo být (a že bude) hůře!“

Jiří  Baťa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%