Svátek má: Václav

Komentáře

Potraviny mimo pulty

Tahanice o prodejní plochu pro domácí potraviny rozdělují politiky. Argumenty obou stran zní přesvědčivě, protože každá strana říká kousek pravdy.

První názor: Nebude konkurence, potraviny budou drahé.
Druhý názor: Je třeba posílit domácí produkci a zvýšit soběstačnost v základních potravinách.

Samozřejmě, že nebude konkurence, pokud se do potravinářských řetězců dostane jen několik vyvolených firem, které tam už stejně dodávají. Konkurovat sám sobě prostě nejde. Je nutné spolupracovat s dalšími dodavateli.

Zvětšení prodejní plochy pro stávající domácí dodavatele může ovlivnit skladbu jejich zemědělské výroby, ale stále to budou ti stejní, proto je třeba i z tohoto důvodu, rozšířit počet dodavatelů.

Pokud má být cílem tohoto zákona skutečně  navýšení produkce našich potravin na trhu a vytvoření potravinové rezervy, pak je zde nevyužita skupina, které se říkalo „kovozemědělci“,kteří si pěstují pro sebe, svou rodinu a přátele. Tito, někde zaměstnaní lidé, mající pěstitelství a chovatelství spíš jako užitečnou zálibu nebo koníčka, jsou možná v tomto směru největší zálohou a rezervou. V případě že nebudou omezováni a buzerováni za prodej svých přebytků, začnou mnozí obdělávat i dnes pronajímaná pole velkým firmám, které tam vysazují třeba řepku. Vydělané peníze použijí na nákup malotraktoru, stádečka koz nebo vysadí pár stromů.Dnes nemají zájem rozšířit svou produkci a nabídnout ji širší veřejnosti z obavy, že při současném stavu a množství zákonů by se jich  našlo pár, které by prodejem králíka, slepice nebo vajíčka porušili.  Nebudou zkoumat desítky zákonů, aby prodali pár slepic. Zbavme tyto lidi strachu z nebezpečí,  že stále hrozí porušení nějakého zákona, nebo nařízení. Oni nepotřebují od státu dotace. Ať jim dá jednoduchá ale opravdu jednoduchá pravidla a pokoj. Jejich prodej je o důvěře a zkušenosti. Jejich zákazníci si mohou prohlédnout slepice na dvoře a králíky v králíkárně a poznají i bez měření králíkárny, jaký je chovatel člověk a jak se ke zvířatům chová. Tyto malé obchodní vztahy přerůstají do zlepšení vztahů lidských.

„Kovozemědělci“nebudou nikdy partnery obchodních řetězců ale vždy jen nás.

Karel Petřík      


Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Karel Petřík 

18. září 2023
Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%