Svátek má: Matěj

Komentáře

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.


Nám občanům tato akce nastavuje zrcadlo s otázkou: Co chcete? Co vlastně skutečně chceš, občane? Dostaneš to, co si zasloužíš! Nedá se z odpovědnosti vykroutit. Ať už to dopadne jakkoli, a já si skutečně nedělám žádné falešné představy a vlastně mohu být jen příjemně překvapen, bude tento čin dál hrozbou. Je směřován na  počátek příštího jara, a tak je možné, že ho nebude třeba. Možná dostaneme pod stromeček novou vládu, Bůh ví. Nebo se nám vláda zblázní. První vlaštovka už zašvitořila. Nástupem nové vlády bylo prokázáno, že vždy může být hůř.

Bojím se spoléhat na zásadní proměnu, ale představa spolupráce našeho politika s Ficem a Orbánem není bez fanoušků. V Maďarsku dřív, na Slovensku dnes pochopili, že musí tu lokajskou kazajku aspoň rozepnout. My naopak vší silou zapínáme poslední škrtící knoflík. Snaha hledat, způsob jak hájit dnes zájmy zemí, které si spolu už historicky zaúpěly, je mi velmi milá. Už tenkrát nás Maďaři předběhli, a bylo z toho Rakousko-Uhersko. Ale i přes škrtící botu císaře Františka Josefa I. se v našich zemích rozvinula výroba, která nám po vniku ČSR umožnila v krátké době se stát desátým průmyslově nejrozvinutějším státem světa, a devátým nejbohatším. A naši dědové si to zasloužili! Po třiceti létech kapitalistického snažení jsme dnes kde? Nevíte? Píp, píp, píp! To si zasloužíme? Co myslíte? Bez povšimnutí došlo k ZNADNÁRODNĚNÍ, a už nám nepatří ani voda. Prokolaborovali jsme se k politické bezvýznamnosti, hospodářské závislosti a poslušnosti.Asi si to zasloužíme proto, že mladí zase uvěřili ve světlé zítřky, a ti staří jim to většinou nechtějí kazit a nedělají nic. Jak moc je ještě třeba nás tlouct po hlavě a kopat do zadku nevím. Zatím je to málo. Většina stále nedělá nic. Možná nějaké přes-generační zbytky chování z mocnářství. Snad až cestou do zákopů zapějí naši vojáci, stejně jako za Velké války: „Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč“.

Odpověď na případnou otázku: A co máme tak dělat? Najdete na začátku komentáře – zúčastnit se.

Karel Petřík

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Karel Petřík 

29. ledna 2024
Naše politická alternativa mi připomíná husity, kteří ač byli všichni pro kalich, rvali se a rozbíjeli si hlavy cepy pro hlouposti. Když ale přicházeli křižáci, zapomněli na sváry, postavili se vedle sebe – a byli neporazitelní!

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Karel Petřík 

25. ledna 2024
Chci jen reagovat na slova ministryně Černochové, že ona chce samozřejmě také mír. A na to, že podle ní právě vojáci si přejí mír nejvíc.

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Karel Petřík 

21. ledna 2024
Už si nikdo nemůže namlouvat, že naše armáda má někoho odradit od války.

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Karel Petřík 

13. ledna 2024
Raději kočky na hrobě než ty, co jsou schopni okázalého truchlení nad lidmi zabitými jedním útočníkem, a současně se zamilovávají do budoucí války, kde oběti nebude mít kdo počítat a zem bude poseta neznámými vojíny.

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Karel Petřík 

4. ledna 2024
Je mému srdci milý. Každého, kdo mu naslouchá, přinutí k přemýšlení. Tedy každého, kdo je toho schopen.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Karel Petřík 

23. prosince 2023
Chvíle, kdy naše duše rozkvetou láskou nejen k blízkým, Bohu a bližním, ale také k našim čtyřnohým kamarádům.

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%