Svátek má: Petr

Komentáře

Ján Čarnogurský

politik a advokát

Slovenské rakety zabíjejí na Ukrajině

Ruská televize přinesla ve zprávách na Prvním kanálu 21. ledna záběry z donbaského města Doněck bombardovaného ukrajinskými raketami.

Rakety dopadají na civilní objekty, zabíjejí lidi, ničí byty a rodinné domy. Za uplynulý rok ukrajinské rakety a granáty zabily na Donbasu 4 500 civilních obyvatel. 21. ledna raketa dopadla na rodinný dům a usmrtila mladou ženu Marii Prirogovu. Ruská televize přinesla rozhovor s její matkou. Uplakaná matka řekla, že šlo o ukrajinskou raketu „čelověcko proizvodstva“, slovenské výroby. Podle zlomků rakety obyčejně lze identifikovat, o jakou raketu šlo.


Ze záběrů je jasné, že Slovensko dodává na Ukrajinu útočné zbraně, které zabíjejí civilní obyvatele. Slovenská vláda tak nešťastným způsobem zasahuje do bratrovražedné války našich bratrských slovanských národů, Rusů a Ukrajinců. Ať naši vládní propagandisté neříkají, kdo začal válku dokud nevysvětlí, proč Američané začali stavět při Oděse svou základnu Očekovo. Po dokončení by rakety z Očakova mohly dopravit atomové bomby na Moskvu za málo minut. Základnu začali Američané stavět dávno před začátkem této války.Rusové mají doklady, že za 2. světové války slovenští vojáci na východní frontě zastřelili i sovětské válečné zajatce. Nyní k nim přibudou civilisté na Donbasu, zabití slovenskými raketami. Ministr obrany Jaroslav Nad si neuvědomuje, že se může vyskytnout situace, kdy se začnou předvolávat zodpovědní za dodávku útočných zbraní na Ukrajinu?

Mimochodem, nyní v lednu bude Evropská unie hlasovat o prodloužení balíčku sankcí proti Rusku, v němž je zákaz dodávky ruských energií do EU. Sankce se týkají dovozu plynu, ropy, elektrické energie a podle dosavadního rozhodnutí zákaz končí 31. ledna 2023. Stačilo by, aby jeden stát hlasoval proti – například Slovensko – a sankce končí pro celou EU. Ceny energií u nás, a nejen energií, by začaly téměř okamžitě klesat. Vláda v Bratislavě je slovenskou vládou nebo vládou Bruselu či Spojených států?

Robert Fico řekl, že pokud se po volbách dostane jeho strana do vlády, Slovensko přestane dodávat Ukrajině zbraně a hlasovat pro prodloužení sankcí.

Ve volbách budu hlasovat pro stranu Roberta Fica.

Ján Čarnogurský

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%