Svátek má: René

Komentáře

Stát a nová ekonomicko -kulturní revoluce

Čas od času obletí svět revoluční vlna. Příkladem může být rok 1848 nebo léta 1917 až 21.

Vzpoury proti stávajícímu pořádku a moci, která ho reprezentuje, byly vedeny částí inteligence, nikdy nechyběli studenti, hlavní sílu tvořili nespokojení občané, doufající ve zlepšení životních podmínek.

V dnešní době dochází k nevídané změně. Revoluční vlně schází protivník. Ze souboje státní moci a jejího aparátu na jedné straně a revolucionářů na druhé se stalo něco docela jiného. Došlo k tomu, že nositelé revolučních změn jen hlasitě prosazují to, co souzní s úkoly plněnými státní mocí. Do role protivníka a odpůrce je tlačena ta část obyvatel, pro kterou jsou změny omezující, nepřijatelné a smrtící. Revoluční aktivisté opojeni snadností, s jakou dosahují uskutečňování společenských a hospodářských změn, stále stupňují své požadavky a nároky až do okamžiku, kdy mlčící většina přestane mlčet. Pak dojde ke střetu jak s revolučními aktivisty, tak se státní mocí. V Kanadě se to právě děje.

Vláda tedy v obavách hledá způsob, který jí umožní s nespokojenými občany zatočit. A tak spatřil světlo světa PANDEMICKÝ ZÁKON. Rychlost a způsob protlačování  tohoto zákona nesvědčí o tom, že jeho posláním má být ochrana našeho zdraví. Kde byli ti ochránci pravd a našeho zdraví, když „odborníci“ zesměšňovali na TV léky, např. Ivermectin, jehož účinnost již byla potvrzena. Nevadilo jim, že nemocní leží doma bez léků, naděje a víry-která také uzdravuje, až je pak převezli zemřít do nemocnic. Zajímá někoho z politiků proč se to dělo? Budou se někdy ti, co byli tenkrát zodpovědní, zodpovídat? Sotva!

[BANNER

Pandemický zákon není nutný k naší ochraně, ale k našemu ovládání. Vláda sama vytváří nebezpečné napětí testováním toho, co všechno si občan nechá líbit. Ze střední třídy, která se do revolucí snažila spíše nezapojovat, se vytváří centrum odporu. Její příslušníci začínají chápat, že nečinnost povede do katastrofy stejně, jako v létech 1946 až 48. Až střední třída zanikne znovu, nemůžeme se divit, ani vymlouvat. Pokud se to stane, může pro nás být výhoda, že těch, co to už jednou zažili, je stále dost na to, aby naučili ty mladé v tom žít. Naši němečtí, francouzští a vlastně všichni západoevropští soudruzi si budou teprve zvykat. Bojím se ale, že i ten socialismus bude nového typu, a budeme koukat všichni!

Karel Petřík                                    

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%