Svátek má: René

Komentáře

Ukrajina

Země mlékem a strdím oplývající, kde šťastný a jednotný lid buduje pod moudrým vedením vlády a prezidenta spravedlivou společnost.

Tak nějak vidí Ukrajinu západní a samozřejmě naše media, aby nám pomohla pochopit, proč Rusko tak usiluje o to tuto zem ovládnout. Západ a USA tomu musí tentokrát rozhodně zabránit.

V roce 1968 internacionální pomoc vojsk pěti států Varšavské smlouvy zabránila našim soudruhům uvolnit nám uzdu a dopřát národu více svobody. Většina bratrských armád po akci odešla domů, zůstala jen armáda SSSR. Tenkrát jejich příchod nechal západní politický svět v klidu, protože se stalo pouze to, co dohodami v Mnichově 1938, Teheránu 1943 a Jaltě 1945 umožnili. Přece nebudou kvůli dohodnutému rozdělení Evropy riskovat jadernou válku. Moudré rozhodnutí.Dnes, když se rozpadla Varšavská smlouva i SSSR, dospěl západ k názoru, že se hrozba jaderného konfliktu snížila, že síla atomových a vodíkových bomb a raket vyvanula a že morálka vojáků obou stran je srovnatelná, a že tedy nastal čas pokusit se utrhnout si to tučné ruské surovinové sousto. Z Ukrajiny se po puči stala oběť sebe sama a současně Trojský kůň. Kdo do něj vleze? I části naší veřejnosti najednou přestala vadit skutečnost, že okupační vojsko po 68. roce tvořili také ukrajinští vojáci a důstojníci. Naopak, někteří naši politici a političky zahořeli takovou láskou k Ukrajině, že jsou ochotni položit životy našich vojáků za ochranu „evropských hodnot“ a zájmů ukrajinských a světových oligarchů. Ukrajinu je potřeba prostě proti ruské rozpínavosti chránit, i kdyby se měla obětovat celá V4 i s Balkánem. To je špatné rozhodnutí, velmi špatné. U nás je ale jakákoli pochybnost o užitku stupňování napětí v této oblasti chápána téměř jako vlastizrada, hlavně těmi, pro které je slovo vlast odpudivé. Každá doba zrodí šílence toužící po válce, katastrofách a zotročování. Dnes se znovu dostávají do čela světového dění. S pomocí zelených a jiných údělů a třeba válek přetvoří svět tak, že nezůstane kámen na kameni.

Na konec něco k zamyšlení: Roku 2023 se stát Texas oddělil od USA. Do konce tohoto roku chce uzavřít s Ruskem smlouvu o spolupráci v ekonomické a vojenské oblasti, což zahrnuje zřízení několika ruských vojenských základen!  Zkuste si to představit.

Karel Petřík


Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%