Svátek má: Zina

Komentáře

Válečná hrozba a já

Mám strach o svůj život a cítím osamělost, když vidím kolem sebe lidi krok za krokem směřovat do války.

Někteří jdou lhostejně, někteří s nadšením. Téměř žádný vzdor nebo odpor. Abychom si vážili míru, je už asi zase nutné prožít válku. Stejně jako dokázal Hitler uhranout a nadchnout Němce pro válku /některým to vydrželo až do totální porážky/, dokázali dnešní mediální Hitlerové uhranout národy Evropy a dosáhnout cíle, kterým je přijetí války jako možného řešení současného stavu. Houf evropských politiků nás posouvá kousek po kousku k možné jaderné katastrofě. Copak oni to nevidí? Copak je jim to všem jedno?

Proč procesu vedoucímu k válce nikdo nebrání alespoň stejně nadšeně, jako její eskalaci? Je snad III. Světová, nebo evropská válka přijatelným řešením dneška pro většinu států Evropy??? Evropští lídři nehasí. Patrně mají za to, že válka v jejich zpustošené zemi zastaví společenskou degeneraci, se kterou si už neví rady. Naše vláda nepotřebuje válku, aby svou zem rozvalila, na to stačí úplně sama, přesto patří, z nějakých zvrácených důvodů, k nejčilejším válečným rozněcovačům. Naštěstí nemáme žádnou jadernou pumu. Tedy doufám.

Z posledních vyjádření ruských představitelů je patrné, že jim spíš než síly, dochází trpělivost. Srbský prezident Vučič vyjádřil zcela zřetelně své obavy z vývoje. Ani Viktor Orbán nehýří optimismem. Polský prezident Duda si zase vzpomněl na vyhlazování Poláků ukrajinskými fašisty za II. Světové války, což dnes zajímavě kontrastuje s polskou pomocí jejich potomkům. Patrně si také vzpomněl na polský Lvov. Posunutí hranice Polska je určitě lákavá myšlenka, když už by se Ukrajina porcovala. S rozdělováním země mají Poláci ostatně bohaté zkušenosti.Na podzim a v zimě nám bude, i přes nedostatek plynu a tepla, pěkně horko. Pokud k nám do té doby nedorazí válka, tak snad konečně dorazí odhodlání k činům. Vysílání signálů nestačí. Je třeba jednat.

Ano, mám strach o svůj život ale také o všechny životy, které mohou vyhasnout vinou něčí hlouposti, neprofesionality a neodpovědnosti. Vím, že nejsem s těmito obavami sám, ale proč my, co jsme proti válce, nejsme téměř slyšet, to nevím.

Karel Petřík
Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%