Svátek má: Václav

Komentáře

Velikonoce skončily – válka trvá

Kdyby byl Bůh, nemohl by to dopustit! Tuto větu jsem už párkrát slyšel a to i od velmi vzdělaných lidí.

Nekomentovali přírodní katastrofy, ale lidmi způsobené tragédie. Pokud je však tolerance Boha k našim činům důvodem k jeho zpochybnění, pak naši víru umožnuje pouze naše stvoření jako nesvobodné, bez vlastní vůle vegetující ovce. Přesně o to se dnes pokouší větší část, nejen západního světa. Zbavit nás potřeby se rozhodovat a vůle k zodpovědnosti za svůj život. Máme se svěřit péči státu, který se postará, zařídí a zajistí nám vše, co potřebujeme – když se mu budeme klanět.

A zdá se, že přes všechny ty písně o svobodě a volnosti je stát se svou nabídkou sladkého otroctví mnohem úspěšnější než Bůh s nabídkou svobodné volby a zodpovědnosti za své činy. Je zde však problém, že žádný stát nedokáže své sliby trvale ufinancovat a potřebuje své ovečky spoutat dřív, než si uvědomí svou bezmoc. Nabízené otroctví asi nebude vůbec sladké. Na protančení se bez starostí širým světem to rozhodně nevypadá.

Stát nám nemůže, tak jako Bůh dát naději, že po odložení těla bude naše bytí pokračovat v jiné formě. Proto je třeba upoutat naši pozornost strachem ze smrti způsobené třeba covidem. Dnes covid úspěšně nahradila válka. Mnozí ji sledují minutu po minutě. Politici soutěží o nejdelší žlutomodrý proužek na saku, a nejodvážnější nápad dodávky těch nejmírovějších zbraní, které by pomohly ubránit svobodu a demokracii ukrajinského typu.Zpochybňovači státního tažení proti covidu byli za hlupáčky, neodborníky a rozvraceče jednoty proticovidové fronty, ale bylo je přece jen možné občas slyšet, avšak zpochybnit náš boj se zlem, nebo jeho bezmeznou podporu, to hraničí s vlastizradou, tak je v jejich vlastním zájmu zakážeme! Pro masmédia a náš národ, Rusko-Ukrajinské dějiny začaly 24.2.2022 - před tím mlha. Ve vystupňované válečné hysterii bude vláda pokračovat v probíhajícím utahování smyčky kolem našich krků. Američané, a ti to musí vědět, slibují, že válka bude dlouhá. Naší vládě to možná poskytne dostatek času k vybudování své neodstranitelnosti přimknutím se k EU. Prodlužováním války však roste nebezpečí, že se život i u nás stane bojem o přežití a každý bude muset nést zodpovědnost sám za sebe.

Přál bych nám, abychom už dnes hledali zodpovědnost především u sebe a nebáli se ji vyžadovat u těch, kteří nás chtějí vést. Víra nám bude zdrojem síly pro to, žít svůj život a ne cizí fantasmagorie. Žádnému z vojáků nepřeji hrdinskou smrt s kočkami na hrobě, ale konec zabíjení, dlouhý život a co nejčistější svědomí.    

Karel Petřík

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Karel Petřík 

18. září 2023
Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%