Svátek má: Iva

Komentáře

Z bláta staré do louže nové vlády

Přestávám rozlišovat starou „parlamentní partu“ a tou novou, protože mi nic dobrého nepřinesla, spíš naopak.

Zahraniční politika státu rovná se jedna velká katastrofa. Tichý souhlas s bruselskými nařízeními nahradila odevzdanost a jeho hlasité vzývání. Doma nahradilo populistické rozhazování peněz a likvidování živnostníků, malých firem a sešněrovávání řízeni země tápání a bezradnost. Započatá likvidace občanských svobod zabalená do předstírání starostí o naše zdraví pokračuje vesele dál ve vyjetých kolejích.

Nezákonná opatření minulé vlády, která Správní soud nestačil rušit, a která nám komplikovala, omezovala a často nesmyslně a zbytečně ztrpčovala život, zašifrovala nová vláda do PANDEMICKÉHO  ZÁKONA. Ten vládní moci umožní tlouct nás s jeho pomocí, kdy je napadne. Něco však přece přimělo poslance všimnout si i zákonů. Ano, je to zveřejnění jejich adres. Toto, pro ně odporné porušení zákona, je snad konečně přinutí zamyslet se, možná ve funkci poprvé, nad možným bezprávím ukrytým ve zmíněném zákoně. Jejich chlácholení veřejnosti, že nemusí být použitý, těžko někoho uklidní. Oni jsou příkladem toho, jak láska k moci dělá s lidmi divy. Proč má zákony dodržovat jen jedna strana?Naděje vkládané před volbami do očekávané změny, se nenaplnily. Vláda Babiše byla nahrazena, nikoli přístup k vládnutí. Máme nakročeno z bláta do louže. Noví i staří vládci, kteří chtějí být zas noví, prokázali nebo prokazují stranickou a bruselskou všeho-schopnost. Nevím, jaká katastrofa dokáže způsobit rozpad těchto dvou táborů a vytvoření nějakého nového OF. Připadá mi, že bez takto radikální změny nám hrozí, že dopadneme jako Ukrajina. Tedy -  všichni nám budou pomáhat do ještě větší chudoby, držíc u nás při moci své bílé koně. Co nás tedy dostane po statisících do ulic s hesly, která nebudou mít nic společného s CO2, ani zelenými či jinými úděly?  Bude to chudoba, zima, hlad, co to bude, když proti omezování svobod demonstruje jen „pár nadšenců“. To naše politiky moc neděsí. Kdysi jsme byli národ hrdých SOKOLŮ. Dnes?

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%