Svátek má: Ambrož|Benjamín

Komentáře

Zvolíme příště prezidentku?

Velmi rozumím volání po pokusu zvolit do prezidentské funkce ženu.

V minulých stoletích se jak na trůnech, tak později v politických funkcích objevovaly mimořádné ženy. Například Marie Terezie rozhodně nebyla jen „tchyní Evropy“, ale především skvělou panovnicí, která právě postrádala to královské EGO ženoucí a současně omezující muže – vladaře a šťastným výběrem svých pomocníků a rádců dokázala zabránit roztrhání Rakouska. Nebo M.T .– Margaret Thatcherová  uspěla tam, kde muži selhali. Golda Meierová se také nestala ministerskou předsedkyní izraelské vlády nějakou náhodou. Všechny tři dokázaly vést své země ve velmi složitých situacích včetně války.

V dnešní době se obávám, že schopnosti jsou nahrazovány nároky. Nárokovat pro ženu post prezidentky po třech mužích by bylo přece v duchu doby. Pak by se mohlo lehce stát, že zvítězí „pokrok“. Takovým  produktem  dnešního pokroku mi připadají „řidičky“ EU, a to mě děsí. Srdce, cit, smysl pro spravedlnost a noblesa těchto žen vede Evropu ke konci její kultury a možná i obyvatel. Zatím nikdo není schopen ani dohlédnout ani odhadnout, kam nás jízda na tygrovi dnes nejmocnějších žen Evropy zavede.  Také hrozí proměna, kterou jsme zažili a zažíváme s nástupem do funkcí třeba u našich europoslankyň.  Jako bychom je před volbami viděli nasvícené pouze z jedné strany. S funkcemi se začala ukazovat ta, co byla skryta ve stínu.

Myslím, že nejsem sám, co nevychází z překvapení. V tomto ohledu mi muži připadají lépe čitelní, i když o překvapení zde také není nouze. Přesto nepochybuji o tom, že máme ženy, které by prezidentský úřad zvládly dobře – jen jak je poznat?   V komentáři, na který reaguji, autor vybral dvě jména – Alena Vitásková a Lenka Procházková. Vybral bych je také a přidal Markétu Šichtařovou, i když vím, že tento návrh již napsaný někým jiným s díky odmítla. Škoda. Tak přemýšlejte, zatím je skutečně dost času.

Možná, že jednou bude 21. století nazýváno stoletím žen. Zatím se to tak vyvíjí.

Karel Petřík

Vláda se přece vydírat nedá!

Vláda se přece vydírat nedá!

Karel Petřík 

28. listopadu 2023
Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%