Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Jičínským starostou byl zvolen JUDr. Jan Malý

Jičínským starostou byl zvolen JUDr. Jan Malý

Nové zastupitelstvo zvolilo nové vedení města Jičína. Starostou města byl zvolen advokát JUDr. Jan Malý. V zastupitelstvu získal mandát za ANO 2011 a ve funkci vystřídal MVDr. Jiřího Lišku, který na místo starosty nastoupil po jičínské koaliční krizi v září 2012.

JUDr. Jan Malý
9.listopad 2014 - 10:00

Prvním místostarostou byl opět zvolen Mgr. Petr Hamáček za Sdružení pro Jičín a druhým místostarostou Ing. Jan Jiřička za Volbu pro město. Kralovehradeckenovinky.cz infrmovala Ing. Magdaléna Doležalová za Městský úřad Jičín.

Hlasování o novém vedení města proběhlo tajnou volbou. Všichni zvolení zástupci získali jedenáct hlasů z jednadvaceti možných hlasů zastupitelů. Novým starostou byl zvolen JUDr. Jan Malý, který vymění svou dosavadní advokátní praxi za post starosty města. Mgr. Petr Hamáček získal od zastupitelů i nadále důvěru a bude pokračovat na postu prvního místostarosty.

Novým druhým místostarostou se stal současný ředitel detašovaného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jičíně, Ing. Jan Jiřička, který nastoupí k 1.prosinci a vystřídá Mgr. Vlastislava Matuchu. Oba dva zastupují Volbu pro město.

Týden vzdělávání dospělých opět v Jičíně

Vlastislav Matucha se již zastupitelem pro volební období 2014-2018 nestal a Jiří Liška již do zastupitelstva města nekandidoval. Zvoleni byli také noví členové Rady města, a to Mgr. Luděk Havel a Mgr. Ivana Krabcová ze Sdružení pro Jičín, Bc. Jaroslava Komárková z ČSSD a Miroslav Kodydek z ANO 2011.

(jv,foto:mú,ano)