Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny

Nemocnice se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny

Klinika urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové se letos 27.května 2022 opět připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny (Emergency Medicine Day), který připomíná důležitost této oblasti zdravotnictví pro pacienty.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
22. května 2022 - 08:00

Na stěnách čekárny v přízemí budovy Emergency bude umístěno několik posterů přibližujících zájemcům práci letos na začátku roku ustanovené kliniky a také vzdělávání v této oblasti, kterou odborníci z kliniky zajišťují.

„Důležitost urgentní medicíny v posledních letech roste v souvislosti s nárůstem počtu pacientů, kteří k nám přicházejí, postupně se blížíme k hranici 50.000 pacientů ročně, což klade mimořádně nároky na personál naší kliniky. Naše klinika je prvním kontaktem akutních pacientů s nemocnicí a je nutné jejich příjem a distribuci na další pracoviště dobře organizovat,“ uvedl přednosta kliniky a lékařský náměstek FN HK doc. MUDr. Jaromír Kočí, Ph.D., FACS.

Oddělení urgentní medicíny FN HK se od začátku letošního roku změnilo na Kliniku urgentní medicíny, jedná se o první kliniku zaměřenou na urgentní medicínu v celé České republice. Péče o pacienty je zajišťována na třech částech – ambulantní část slouží pro poskytování péče pacientům bez závažného postižení zdraví, na ni navazuje expektační část s osmi monitorovanými lůžky a resuscitační část, kde je na pěti lůžkách poskytována péče pacientům v přímém ohrožení života.Mezinárodní den urgentní medicíny připravuje Evropská společnost urgentní medicíny. Akce se koná od roku 2015 a má za cíl podporovat a zvyšovat povědomí o urgentní medicíně jako o relativně novém oboru medicíny.

Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:arch.fnhk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%