Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Objevte poklad ve vestibulu hradeckého krajského úřadu!

Objevte poklad ve vestibulu hradeckého krajského úřadu!

Komunitní centra Občanského sdružení Salinger představí prostřednictvím fotografií romské bohatství (romano barvaľipen). Výstava v prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje na Pivovarském náměstí bude zahájena 1. srpna 2013.

KÚ Královéhradeckého kraje
31. července 2013 - 18:00

Fotografie zachycují bohatství života romských rodin, které spočívá v jejich mezigenerační spjatosti, soudržnosti, vzájemné podpoře a lásce. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Eva Pivrncová, vedoucí Komunitního centra ZIP, Občanské sdružení Salinger.

„Jsme rádi, že výstava může nadále pokračovat, jejím posláním je přispět k informování veřejnosti o životě a kultuře romské menšiny,“ říká Mgr. Eva Pivrncová.

Velkoformátové fotografie autora Václava Krejčího byly již k vidění v prostorách Nového Adalbertina na Velkém náměstí v říjnu 2012, kde výstava oslovila více než tisíc lidí. Poté byly vystaveny v Centru přátelském rodině Budulínek na Třídě Karla IV.

Na krajském úřadě budou k vidění do 31. srpna 2013. Mimo prohlídky fotografií budou k dispozici informace o střediscích Občanského sdružení Salinger. Projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

(jv,foto:arch)

Více z regionu na Kralovehradeckenovinky.cz