Svátek má: Jarmila

Regiony

Velikost textu:

Rada města schválila program jičínského adventu 2022

Rada města schválila program jičínského adventu 2022

Město Jičín společně s dalšími organizátory připravilo bohatý adventní program.

Jičín
3. listopadu 2022 - 08:00

Rada města schválila program Adventu 2022 tak, jak ho připravil odbor kultury a cestovního ruchu. Program vyjmenovává nejdůležitější části jičínského adventu, jejichž pořadatelem nebo spolupořadatelem bude město Jičín. Na celém programu se budou spolupodílet příspěvkové organizace města: Kulturní zařízení města Jičína, K-klub a ZUŠ J. B. Foerstera. Významnou úlohu bude mít i Akce pro Jičín, z.s.

Vzhledem k postavení vánočních svátků v týdnu bude letošní advent dlouhý. Rozsvícení vánočního stromu na Valdštejnově náměstí proto proběhne už 27. listopadu. Doprovodný program, pojmenovaný Staročeské Vánoce, začne ve 14 hodin. Připraveny jsou tvůrčí dílny na výrobu ozdobiček či na zhotovení a tisk vánočních přání formou modrotisku. Proběhne ukázka kovářského a řezbářského řemesla včetně prodeje hotových výrobků. Ve 14.30 přijdou Andělé na chůdách a v 15 hodin a v 16 hodin proběhne pásmo v podání ZUŠ, která připomene staré vánoční tradice. Společně se ZUŠ Jičín si zazpíváme vánoční koledy. V přízemí K-klubu na náměstí a v ulici Smiřických budou k vidění vánoční dekorace. V 15.30 v sále K-klubu proběhne předvánoční představení pro děti v podání Divadla eMILIon.

Samotný program rozsvícení včetně famfár, sólových zpěvů a proslovu starosty města bude mezi 16.30 až 17.00. Nebude chybět společné odpočítávání, ke kterému vyzve moderátor. Všichni si pak určitě rádi projdou vyzdobené historické centrum města.

V pondělí 5. prosince se koná velmi oblíbená akce Mikuláš v parku. Začátek je směřován k 15.30. A během druhého, třetího a čtvrtého adventního víkendu proběhne adventní odpoledne v parku, a to v sobotu i v neděli v čase 16 až 18 hodin. Představí se místní kapely.

Na Štědrý den připravuje Akce pro Jičín, z.s. tradiční rozvoz betlémského světla. Uskuteční se od dopoledních hodin až do cca 15.30. Počítá se s devíti zastávkami. V 11 hodin bude koňské spřežení se světýlkem v lokalitě Na Jihu, v 11.30 na Lidickém náměstí a tak dále, až v 15.30 proběhne poslední zastávka v zámeckém parku. Rozpis zastávek bude zveřejněn pomocí sociálních sítí a dalších médií.

Stav starých stromů v lipové aleji v Jičíně vyžaduje pozornost

Rozpočet programové části je necelých 150 tisíc Kč. Pro rozsvícení vánočního stromu je z této sumy vyhrazeno 48 tisíc Kč, z toho ale třicet tisíc dodá ČEZ v rámci dotace. Celkové náklady za advent v Jičíně včetně pronájmu dekorací budou cca 340 tisíc Kč.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%