Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plotišť mají novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plotišť mají novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči v Plotištích nad Labem na severozápadním okraji Hradce Králové se vrací do své staronové hasičské zbrojnice.

Nová zbrojnice
4. září 2020 - 08:00

Ta během několika měsíců procházela kompletní rekonstrukcí, vyměněna byla okna, došlo k zateplení místností a vybudováno bylo nové sociální zařízení se sprchou. Ke stávajícímu objektu se navíc přistavěla nová část, kde jsou šatny se sociálním zařízením. Prostory se také rozšířily o zasedací místnost, kterou může začít využívat i komise místní samosprávy. Rozsáhlá rekonstrukce vyšla město na 6,4 milionu korun bez DPH.

„Dnes předáváme hradeckým dobrovolným hasičům zmodernizovanou zbrojnici, konečně tedy mají k dispozici důstojné zázemí, které si za svou skvěle odváděnou práce jistě zaslouží. Takových lidí je třeba si vážit. Rozhodně chceme všechny jednotky i nadále podporovat, a to nejen zkvalitňováním prostředí, ale také obměňováním hasičské techniky. Nová vozidla jsme již pořídili pro jednotky SDH  v Třebši, na Pláckách v Březhradu a Malšovicích,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Dispozičně je objekt dělen na část pro hasiče a veřejnou část se zázemím, která má nově navržený vstup z ulice Říčařova. „Prostor doposud využívali pouze hasiči, ale nově by veřejnou část mohla využívat ke svému jednání také komise místní samosprávy. Objekt by pro veřejnost mohl mít také další využití, při pořádání venkovních akcí poskytne například vhodné zázemí organizátorům," komentuje Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast správy majetku města.

Tendr na multifunkční fotbalový stadion má zelenou

V nové přístavbě se nachází samostatné šatnové zázemí se sociálním zařízením, sprchou, skladem a navazující zasedací místností s čajovou kuchyňkou, technickou místností a hlasatelnou místního rozhlasu. Budova je nově zateplena, provedena byla kompletní výměna všech rozvodů, oken a dveří, také garážových vrat. Došlo k úpravám povrchů, terénní úpravám a opravě oplocení. Nově byla pro objekt zřízena také plynovodní přípojka pro nové teplovodní vytápění. Rozsáhlá rekonstrukce, která celkem vyšla na 6,4 milionu korun bez DPH, byla zahájena na podzim loňského roku, dokončena byla o zhruba devět měsíců později.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)