Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Auto není trezor, varují městští policisté

Auto není trezor, varují městští policisté

V letních měsících, v době dovolených a prázdnin, si užíváme slunce a volných dní. Hodně cestujeme a svá vozidla máme plná věcí. Při tomto letním shonu však často zapomeneme na pravidla bezpečného chování. 

auto není trezor
28.červen 2015 - 10:00

Auto na parkovišti u obchodního centra, u koupaliště nebo na kraji lesa s klíčky v zapalování, otevřeným okénkem, plnou peněženkou či notebookem na sedadle, není nic výjimečného. Lidé si neuvědomují, že auto není trezor a parkoviště působí jako anonymní nepřehledné místo, což zlodějům nahrává. Jako bychom svoje věci nabízeli zlodějům.

Městská policie ve snaze předcházet krádežím pravidelně kontroluje parkoviště a roztržité nebo neopatrné řidiče na rizika upozorňuje. Buď osobně, nebo letákem vloženým za stěrač.  Při pohledu dovnitř některých zaparkovaných aut je překvapující, co všechno někteří lidé nechají napospas osudu. Na sedadlech nebo palubních deskách hlídky městské policie běžně vidí dámské kabelky, kufříky, batůžky, tašky, peněženky, mobilní telefony, navigace, fotoaparáty, různou elektroniku, peníze, ale třeba i dražší sportovní vybavení – brusle, spacáky, stany, kola…  Proto nezapomeňte, že „AUTO NENÍ TREZOR“!

Loupežné přepadení v centru Hradce Králové

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,Kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)