Svátek má: Kristýna

Regiony

Velikost textu:

Jičín se rozhodl podpořit projekt „Nesoudíme, pomáháme“

Jičín se rozhodl podpořit projekt „Nesoudíme, pomáháme“

Projekt „Nesoudíme, pomáháme“ pomáhá ženám, které cítí tíseň kvůli neplánovanému těhotenství.

Jičín
29. srpna 2018 - 08:00

RM se rozhodla podpořit projekt „Nesoudíme, pomáháme“. Jeho tvůrcem je nezisková organizace Hnutí pro život ČR. Projekt se zaměřuje na budoucí maminky, které čekají neplánované dítě a okolím jsou nuceni k přerušení těhotenství. Prakticky jde o to zprostředkovat odbornou radu, profesionální i lidskou pomoc při úzkostech z nečekaného těhotenství, špatných výsledků prenatálních testů, strachu z partnera, obav o bydlení a podobně. Zvláštní přístup vyžadují ženy po potratech, trpící postabortním syndromem.


Podpora města nemá ekonomický charakter, nejde tedy o finanční pomoc. Jičín však bude akci podporovat šířením informací směrem k občanům. Projekt je rozsáhlý, celorepublikový, a již získal podporu více než 65 měst a více než 67 osobností, z nichž zmiňme jména jako Naďa Urbánková, Martin Dejdar, Petra Černocká, Daniela Drtinová, kardiochirurg prof. Tomáš Tláskal, psychiatr a teolog prof. Max Kašparů a mnozí další.

Běžci navštíví Valdštejnovo náměstí, přidat se může každý

Poradna Linka pomoci provozovaná Hnutím Pro život ČR, která se zaměřuje na pomoc ženám čekajícím nečekaně dítě a ženám trpícím po podstoupeném umělém přerušení těhotenství, poskytla v roce 2017 bezplatnou pomoc 367 klientkám. Na práci poradny se podílelo čtrnáct konzultantek a tři psycholožky. S poradnou spolupracuje větší množství externích odborníků. Provoz bezplatné Linky pomoci, telefonní číslo 800 108 000, je hrazen výhradně z darů drobných dárců, stejně jako veškeré další projekty Hnutí Pro život ČR.

Linka je určena všem ženám, které cítí tíseň, zejména ve spojitosti s nečekaným těhotenstvím. Projekt Projekt „Nesoudíme, pomáháme“ má svůj web: www.hnutiprozivot.cz. Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto.arch)