Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Revitalizace okolí hradeckého zimního stadionu je v plném proudu

Revitalizace okolí hradeckého zimního stadionu je v plném proudu

K zimnímu stadionu v Hradci Králové dorazily v těchto dnech bagry a začaly práce na revitalizaci rozsáhlého okolí Jiráskových sadů a sportovního stadionu. skončí v červnu 2021.

Revitalizace okolí zimního stadionu
16. října 2020 - 08:00

“Tuto zakázku vnímáme jako výzvu. Pokud nám bude počasí přát a zima bude mírná, máme v plánu pokračovat v pracích i přes zimní měsíce. Skončit bychom chtěli do června příštího roku,” říká Pavol Pecha, výkonný ředitel společnosti SOVIS CZ, která má revitalizaci na starosti.

Práce nijak neomezují dopravu v bezprostředním okolí stavby, to byl dílčí cíl stavbařů - neomezovat dopravu v jednom z centrálních uzlů města Hradce Králové. Zachován je vstup do sportovní haly i do blízkých Jiráskových sadů, kam Hradečáci chodí rádi, obzvlášť v současné koronavirové době, relaxovat. Jediným omezením okolí stavby je fakt, že dosavadní parkoviště bude po celou dobu stavby pro veřejnost uzavřeno.“Snažili jsme se minimalizovat dopady stavby na okolí a pohodlí občanů, to se nám myslím povedlo zajistit,” říká stavbyvedoucí Pavel Kmoníček. "Smlouva je podepsaná, staveniště předané a se začátkem října jsme se pustili do práce," dodává.

Harmonogram prací je rozdělen do čtyř etap. V první fázi, která probíhá od 5. října, vznikne nový chodník podél Komenského ulice a cyklostezka vedoucí přes Jiráskovy sady směrem do ulice Křižíkova. Zhruba po dvou měsících začnou stavbaři ze SOVIS CZ v rámci druhé etapy pracovat na cyklostezce v centrální části přilehlého parčíku. Ve třetí etapě bude vystavěno celé nové parkoviště před zimním stadionem a polovina prostoru před vstupem do samotné budovy stadionu. V závěrečné čtvrté fázi stavbaři dokončí revitalizaci druhé části prostoru před stadionem, chodníky a prostor přilehlého parčíku.

Rekonstrukce Velkého náměstí začne opravou podloubí

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Martina Prostředníková za Navimedia s.r.o.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)