Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Primátorem Hradce Králové bude Alexandr Hrabálek

Primátorem Hradce Králové bude Alexandr Hrabálek

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva byl  na příští čtyři roky do čela hradecké radnice zvolen Alexandr Hrabálek.

Primátor Alexandr Hrabálek
1. listopadu 2018 - 08:00

Noví zastupitelé, kteří se sešli poprvé po podzimních komunálních volbách, zároveň zvolili jeho náměstky a další členy městské rady.


Novým primátorem Hradce Králové se pro toto volební období stal Alexandr Hrabálek, bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který byl zvolen za ODS.Za jeho náměstkyně a náměstky zastupitelé zvolili Moniku Štayrovou a Věru Pourovou za ANO, Jiřího Bláhu (ODS) a Martina Hanouska (Změna pro Hradec a Zelení). V Radě města Hradce Králové budou dále zasedat Jiří Langer, Pavel Marek, Andrea Turková (ANO), Michal Moravec, Oldřich Vlasák (ODS) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).


Hradecké zastupitelstvo má 37 členů a po letošních komunálních volbách v něm bude zasedat jedenáct zastupitelů za hnutí ANO, sedm za Hradecký demokratický klub a pět zastupitelů za Občanskou demokratickou stranu. Pět zastupitelů má i Česká pirátská strana, po třech zástupcích mají v novém zastupitelstvu Koalice pro Hradec, uskupení Změna pro Hradec a Zelení a Komunistická strana Čech a Moravy.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)