Svátek má: Státní svátek

Sport

Velikost textu:

Na podzim se na Hradecku otevřou nová sportoviště

Na podzim se na Hradecku otevřou  nová sportoviště

Hned několik nových sportovišť otevře své brány veřejnosti i sportovcům už letos na podzim. Nákladem 120 milionů korun město nechalo zrekonstruovat tři nové areály. Sportoviště Slavia, Farářství či přístavbu haly v Třebši.

Ilustrační foto
28. července 2013 - 08:00
Víceúčelové sportoviště Slavia je tím největším, které nabídne pestré vyžití nejen pro fotbalisty, ale i pro házenkáře, volejbalisty či nohejbalisty. Roky chátrající areál, který je v provozu od roku 1955, tak dostane zbrusu nový vzhled a nové zázemí včetně šaten a sociálního zařízení. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí MmHK.

Rekonstrukce zhruba pět hektarů velké plochy jde právě v těchto týdnech do finále, stavebníci by měli své dílo dokončit do konce září. Tříměsíční zpoždění má na svědomí nestejnorodá půda a s tím spojené problémy s únosností podloží. Zejména po skončení zimního období by se mohly vrstvy hýbat a mohlo by dojít k vzedmutí a hřiště by nesplňovalo příslušné normy. Krátce po začátku stavby bylo zjištěno ve škvárové skrývce nadlimitní množství škodlivin, s čímž si bylo třeba nad rámec očekávání poradit. Město za rekonstrukci Slavie zaplatí zhruba 63 milionů korun.

„Přes veškerá navýšení je však cena stále o třicet milionů nižší než původní propočty,“ sděluje Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města. Stavba je celkem členěna do 19 stavebních objektů. „Na místě vyrostou tři fotbalová hřiště, jedno s umělým trávníkem a další dvě s přírodním trávníkem, jedno hřiště pro házenkáře, pět antukových hřišť pro volejbal, dvě plochy pro plážový volejbal a dvě pro nohejbal,“ prozradil Jindřich Vedlich.

Asi nejvíce viditelnou novou a před očima rostoucí částí areálu jsou právě tribuny pro zhruba 400 diváků, šatny a zázemí pro údržbu a správu. Stavba začala v červnu loňského roku, kdy se museli stavebníci nejprve vypořádat s demolicemi původních objektů. Sportovcům začne areál sloužit na podzim.

Vloni na podzim začalo město obnovovat starý areál Rudé hvězdy ve Farářství. Na své si tam letos na podzim přijdou pozemní hokejisté. I zde vyrostou tribuny, dětské hřiště a zázemí pro sportovce. Do rekonstrukce město investovalo zhruba 32 milionů korun a zhotovitel dělá vše proto, aby mohl areál otevřít do konce října.

Nákladem 13 milionů korun město nechalo zvětšit stávající sportovní halu Třebeš, která vzhledově navazuje zcela na původní velkou sportovní halu. „Více prostoru zde najdou šatny a malá tělocvična navržená pro třicítku sportovců. Přístavba je jednopodlažní a bude provozně propojena se stávající halou,“ říká Jindřich Vedlich. Veřejnosti i sportovcům začne sloužit do konce prázdnin.

„Město se v této oblasti nespoléhá jenom na peníze z Evropy, ale snaží se i vlastními silami podporovat vznik sportovišť, která budou sloužit všem věkovým kategoriím. Tato sportoviště už nevyhovovala normám a hlavně chátrala, což by si dřív nebo později mohlo vyžádat uzavření některých z důvodu bezpečnosti,“ vysvětluje důvod několika rekonstrukcí najednou Jindřich Vedlich.

(jv,foto:arch.)

Více z regionu na Kralovehradeckenovinky.cz