Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Spící řidič v křižovatce začal po probuzení policistům ujíždět

Spící řidič v křižovatce začal po probuzení policistům ujíždět

Hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení si v neděli 9.1. o půl čtvrté ráno na jedné křižovatce v obci Slavíkov všimla stojícího osobního vozidla značky VW Bora, které bylo nastartované a mělo zapnutý pravý blinkr.

Ilustrační foto
13. ledna 2022 - 08:00

Ve vozidle seděl muž se sklopenou hlavou. Policisté se klepáním na okno pokusili muže vzbudit. Ten však vůbec nereagoval. Probudil se, až když policisté otevřeli dveře a začali na něho mluvit. Přibližně po pěti minutách začal komunikovat, choval se však zmateně a mluvil zpomaleně. Během zjišťování jeho totožnosti najednou šlápl na plyn, rozjel se a vysokou rychlostí začal ujíždět směrem k Horní Radechové. Policisté ho začali pronásledovat. Po necelých 500 metrech však řidič při odbočování vpravo na křižovatce ve tvaru T nezvládl řízení a narazil do opěrné betonové zdi. Přesto nezůstal stát a ještě ujel dalších 150 metrů, než mu přestalo auto jet.

Šestadvacetiletý řidič, který nadýchal 1,6 promile alkoholu a nepředložil řidičský průkaz, neutrpěl žádné zranění. Druhou dechovou zkoušku odmítl, ale vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se podrobil. Na vozidle byla odhadnuta škoda na 40 tisíc a na zdi 10 tisíc korun.

Policisté opět varují před podvodníky

Pokud rozbor krve prokáže přítomnost alkoholu v krvi nad 1 promile, čeká muže obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na 3 roky do vězení.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, komisař, Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv.kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%