Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Obyvatelé Úbislavic vysadili novou alej třešní a lip

Obyvatelé Úbislavic vysadili novou alej třešní a lip

V Úbislavicích na Jičínsku se ke hřbitovu dostanete novou lipovou a třešňovou alejí.

Alej v Úbislavicích
18. listopadu 2020 - 08:00

Podzimní listopadový víkend se vydařil, a tak obyvatelé Úbislavic vysadili novou alej třešní a lip vedle kostela se hřbitovem. Obci na výsadbu přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Stromy částkou 12 tisíc korun.

V Úbislavicích, vísce nedaleko Jičína, v pohádkovém kraji loupežníka Rumcajse, se od soboty místní obyvatelé mohou procházet novou alejí třešní a lip. Hned vedle malebného kostelíka a hřbitova o víkendu vysadili nové stromky. V místě, kde byly náletové rostliny, se tak obnovila třešňová alej, typická právě pro Úbislavice.

Počet pracantů, byl kvůli pandemii výrazně omezen, ale o to víc se přítomní vrhli do sázení. Na  pomoc si vzali lopaty, krumpáče, ale i techniku. Výsadbu provedli sami, ale s výběrem a péčí o stromky pomáhá odborná firma.

„Je škoda, že se nás nemohlo sejít víc. Ale i tak jsem moc rád, že stromy jsou zasazené a ještě jednou děkuji Nadaci ČEZ za podporu“, říká starosta obce Miloš Urban.


A když se novou alejí vydáte od Kostela Narození Panny Marie polní cestou, můžete dojít až na nedalekou zříceninu bývalého hradu Kumburk. Ale pozor, pokud cestou uvidíte loupežníka Rumcajse, raději se mu vyhněte.

Nejen k procházkám bude sloužit nová Alej Na průhoně

Česká města a obce s podporou Nadace ČEZ obnovují či nově vysazují stromořadí od roku 2011.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Sk. ČEZ Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)