Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Regenerace veřejných prostranství na Moravském Předměstí

Regenerace veřejných prostranství na Moravském Předměstí

V létě loňského roku dokončilo město projekt na úpravu veřejných prostranství v sídlišti Moravského Předměstí v Hradci Králové, kde bylo předběžně vytipováno šest lokalit, které v budoucnu čeká kompletní úprava a přeměna.

Hradec Králové
12. ledna 2022 - 08:00

Město připravuje regeneraci veřejných prostranství na Moravském Předměstí. Jako první by měly začít práce v lokalitě ohraničené Benešovou třídou a ulicemi Kejzlarova a Mandysova, na kterou má již město dokončenou projektovou dokumentaci i platné stavební povolení. Místní se zde dočkají obměny a doplnění zeleně, nového městského mobiliáře i vybudování herních prvků pro děti.

„Některá veřejná prostranství a lokality zejména v okolí sídlišť, se za několik posledních let proměnily na místa, která nejsou už pro veřejnost atraktivní a lidé se zde nesetkávají jako dříve. Chceme jim tato místa, kde mohou trávit čas a relaxovat, obnovit a udělat okolí jejich domovů příjemnější. S tímto projektem začínáme na Moravském Předměstí, kde máme šest míst, která by se v budoucnu měla dočkat revitalizace. Jedná se o předprostor základní školy Štefánikova, lokalitu Pod Strání, část Benešovy ulice, park u Polikliniky III., lokalitu Hvězda a plochy mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova a Benešova. Těmi také budeme začínat,“ uvádí námětek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Na jaře se město chystá vypsat výběrové řízení na zhotovitele úprav právě zmíněné lokality, vyjít by město mohly až na necelých dvanáct milionů korun. Finální částku ale určí až výsledek výběrového řízení.Na každou lokalitu je potřeba zajistit veškerou potřebnou dokumentaci, dostatečné finanční prostředky i žádost o dotaci zvlášť. „V polovině prosince jsme již žádost o dotaci na úpravu zeleně a veřejného prostranství v oblasti mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova, Benešova  podali a to ze Státního fondu podpory investic. Výše dotace pak vychází z již známého rozpočtu nákladů na akci a z dotačních podmínek a mohla by dosáhnout více než 4,5 milionu korun,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast městských dotací Monika Štayrová.  Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%