Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

V Hradci Králové vznikají domácnosti pro mentálně postižené

V Hradci Králové vznikají domácnosti pro mentálně postižené

V Plotištích nad Labem vznikne bydlení pro postižené v rámci projektu Transformace Barevných domků Hajnice – rekonstrukce objektu v lokalitě Hradec Králové – Plotiště n/L.

Ilustrační foto
12.říjen 2015 - 10:00

Uvnitř najde nové bydliště až 10 uživatelů. Cena všech nových domácností je celkem 6 a půl milionu korun.

Nové domácnosti pro handicapované vznikají v rámci transformace tak, aby uživatelé sociálních služeb měli možnost žít v maximální možné míře život srovnatelný s životem vrstevníků a byli co nejvíce soběstační.

„Vybudovali jsme tři skupinové domácnosti, kde může být ubytováno dohromady až 10 lidí. Dvě domácnosti budou po třech a jedna po čtyřech obyvatelích. Projekt se právě dokončuje a na konci října nás čeká kolaudace,“ říká radní pro oblast investic Josef Dvořák.

V rámci projektu byla provedena nezbytná rekonstrukce objektu v Hradci Králové - Plotištích nad Labem. Stavení práce byly zahájeny 27. 3. 2015 a první obyvatelé by se měli do zrekonstruovaného prostředí stěhovat na začátku prosince. Domácnosti budou po kolaudaci vybaveny tak, aby vyhovovaly potřebám vybraných uživatelů. Cena projektu je 6 a půl milionu korun a prostředky byly čerpány z IOP.

Historickému zábradlí na nábřeží pomohla ke kráse dotace


Projekt přispívá k naplnění transformačních záměrů v Královéhradeckém kraji, konkrétně krajské příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje služby osobám s mentálním postižením.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Martin Holek, tiskový mluvčí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:bdhajnice)