Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Strážníci hradecké městské policie dohlédnou na bezpečnost dětí

Strážníci hradecké městské policie dohlédnou na bezpečnost dětí

S počátkem školního roku se strážníci hradecké městské policie vrací na přechody u základních škol.

Ilustrační foto
2. září 2018 - 08:00

V prvních dnech školního roku, kdy jsou děti často myšlenkami ještě na prázdninách, jsou roztržité a nepozorné, zvyšuje Městská policie Hradec Králové počet strážníků a asistentů prevence kriminality, kteří dohlíží na jejich bezpečné přecházení přes silnici. V první den školního roku budou u přechodů stát ve dvou časových úsecích od 7:30 – 8:00 a od 8:45 – 9:30 hodin.

Během celého školního roku pak hlídky městské policie stojí u nejrizikovějších přechodů u základních škol a mateřských škol. Jedná se o lokality s  hustým provozem nebo nepřehledná místa. Zájem ze strany pedagogů a rodičů o dohled nad přechody je obrovský, městská policie však, vzhledem k plnění dalších úkolů, není schopna vlastními silami dohlížet nad všemi přechody u škol. Zde se však nabízí možnost zaškolení dobrovolníků, kteří by na dalších přechodech mohli pomáhat s dohledem nad bezpečností dětí při přecházení přes komunikace.


Rodičům nejmenších školáků strážníci doporučují nacvičit si cestu do školy i ze školy. Děti jsou pak lépe připravené na možná rizika a nebezpečí, která je mohou na cestě potkat.
 
Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)