Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Hradecké trolejbusy oslaví sedmdesátku speciální linkou

Hradecké trolejbusy oslaví sedmdesátku speciální linkou

V sobotu vyjede do hradeckých ulic speciální trolejbusová linka číslo 70. Symbolicky tak bude připomínat letošní sedmdesáté výročí trolejbusové dopravy v Hradci Králové.

Z plakátu k akci
15. května 2019 - 08:00

Centrem oslav bude od 9 do 14 hodin terminál hromadné dopravy s ukázkami z dlouholeté tradice trolejbusů ve městě na soutoku Labe a Orlice. Vstup na akci a jízda v historických vozidlech je zdarma.

Trasa speciální linky s výročním číslem 70 bude kopírovat trasu linky č. 4 z THD na konečnou zastávku Pod strání. V rámci akce také bude připomenut nejen technický rozvoj trolejbusové dopravy v krajském městě, ale také generace lidí, která se na něm podílela.Návštěvníci se mohou těšit na ukázky současných vozidel MHD včetně nejmodernějších elektrobusů a trolejbusů, bude možné nahlédnout do zázemí terminálu a k vidění budou i speciální montážní vozidla pro údržbu a opravy trolejového vedení. Součástí budou i oblíbené jízdy historickými vozy a výstava fotografií o trolejbusové dopravě v Hradci Králové v uplynulých sedmdesáti letech.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:dpmhk)