Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Společnost vyrábějící litinové a ocelové odlitky dostala pokutu

Společnost vyrábějící litinové a ocelové odlitky dostala pokutu

Společnost Chrudim IRON & STEEL, s.r.o., která v Chrudimi vyrábí litinové a ocelové odlitky pro tuzemské i zahraniční odběratele, dostala od kontrolorů z České inspekce životního prostředí v Hradci Králové pokutu 450 tisíc korun.

Mokrý hladinový odlučovač provozovaný bez vody
7. července 2018 - 08:00

Společnosti byl í prokázán provoz zařízení v rozporu se schváleným provozním řádem, který je pro ni závazný.

„Při kontrole provozovny v Chrudimi v roce 2017 jsme zjistili, že provozovatel slévárny porušil platné integrované povolení a to tím, že zařízení pro omezování emisí – mokré odlučovače na provozech cídírna a formovna - provozoval dlouhodobě bez vody. Dále neomezil ani neodstavil provoz cídírny a formovny a v neposlední řadě vedl v provozních denících nepravdivé záznamy o stavu mokrých odlučovačů. Navíc jejich nefunkčnost uvedenou v provozním řádu jako provozní poruchu neoznámil inspekci do 48 hodin,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o opakované porušení platného integrovaného povolení za přestupky podobného rozsahu, za které už byla provozovateli v roce 2016 uložena pokuta 150 tisíc korun, inspekce nyní v přestupkovém řízení za porušení zákona o integrované prevenci uložila pokutu 450 tisíc korun. Provozovatel se neodvolal a pokuta nabyla 16. 6. 2018 právní moci.


Královéhradeckénovinky.cz informovala o případu Jana Jandová, zástupkyně tiskové mluvčí Česká inspekce životního prostředí.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:cizp)