Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Transformovna Opočínek bude mít nové přepěťové ochrany

Transformovna Opočínek bude mít nové přepěťové ochrany

Modernizací prochází systém ochran na rozvodně Opočínek. Investiční akce výrazně omezí poruchovost a posílí spolehlivost dodávek energie v této oblasti. Celkové úpravy a digitalizace rozvodny se vyšplhají na více než 33 milionů korun.

Transformovna Opočínek
26. května 2021 - 08:00

V transformovně Opočínek je čilý pracovní ruch. Probíhají zde práce na obnově ochran 110 kV. Současně budou provedeny úpravy stávajícího řídicího systému, který bude propojen s ochranami a terminály novými optickými kabely. Transformovna tak prochází postupnou automatizací a digitalizací.

„Modernizace řídicího systému a nové moderní ochrany zajistí vyšší spolehlivost dodávek energie a omezí poruchovost v dané oblasti východních Čech. Transformovna Opočínek, která je významnou uzlovým bodem v naší distribuční soustavě, se tak zařadí k dalším rozvodnám s novou technologií řídicího systému,“ upřesňuje Radim Černý, místopředseda představenstva ČEZ Distribuce.

Jedná se o jednu transformoven, která v případě rozsáhlého výpadku elektřiny je schopna zabezpečit dodávky elektrické energie zákazníkům tzv. ostrovní provozem.Původní řídicí systém byl vybudován v letech 1997 – 99 a dnes již nevyhovuje moderním standardům.  Proto je nutný upgrade systému řízení a chránění pro rozvodnu 110 kV s ohledem na stávající silovou technologii. Rekonstrukce ochran začala v březnu letošního roku a dokončena bude v listopadu. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 33,1 milionu korun.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv.kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)