Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

V pondělí usedne do lavic městských škol na devět stovek prvňáčků

V pondělí usedne do lavic městských škol na devět stovek prvňáčků

Příští týden začíná nový školní rok a na nové žáky se v těchto dnech připravují také školy, které zřizuje město Hradec Králové.

Ilustrační foto
1. září 2018 - 08:00

Letos by do lavic sedmnácti těchto základních škol mělo usednout zhruba devět stovek prvňáčků. Jako dárek město prvňáčkům zdarma zařídí městskou kartu, kterou pak mohou platit jízdné v hradecké MHD nebo vstup na koupaliště Flošna. Do městských mateřských škol by od září mělo chodit více než osm set nových dětí.

„Naše základní školy otevřou celkem 37 prvních tříd, do kterých by mělo nastoupit 902 prvňáčků. Konečné číslo však budeme znát až v průběhu září,“ řekl náměstek primátora Milan Jaroš, odpovědný za oblast školství.

Stav žáků, kteří skutečně usedli do lavic začátkem nového školního roku, mají jednotlivé školy zaslat svému zřizovateli do konce září. „Někde se mohli rodiče ještě na poslední chvíli rozhodnout pro odklad, během léta může u některých rodin s prvňáčky dojít i ke změně bydliště,“ dodal Jaroš.

Město Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol, do kterých by mělo ve školním roce 2018/2019 chodit celkem 7 915 žáků.


Hradecké městské mateřské školy bude od letošního září navštěvovat 824 nových dětí. Celkem se tak v těchto jedenatřiceti školkách bude v průběhu nadcházejícího školního roku připravovat na vzdělávání 2 957 dětí.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)