Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

V Hradci Králové nalezli štěně v zauzlované igelitové tašce

V Hradci Králové nalezli štěně v zauzlované igelitové tašce

Sedm psů a jednu želvu odchytávali během uplynulého víkendu strážníci městské policie. K nepříjemnému překvapení patřil nález štěněte v zauzlované igelitové tašce. Zvíře nemělo šanci se samo dostat ven.

Štěně z igelitky
29. července 2013 - 18:00
Naštěstí si hýbající se tašky všimla procházející žena, která vyrozuměla městskou policii. Druhé nalezené štěně bylo nalezeno přivázané za popruhy od tašky na přímém slunci u lavičky. Všichni psi, až na jednoho, neměli identifikační známku, proto skončili v hradeckém útulku. Želva se procházela v trávě za panelovým domem na Moravském Předměstí, po odchycení byla předána pracovníkům Záchranné stanice Jaro Jaroměř. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Čížková, Tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

Včera krátce před čtvrtou hodinou ranní byly hlídky městské policie přivolány na sídliště do Labské kotliny. Skupinka šesti mladých lidí zde seděla na lavičkách, byla hlučná a budila místní obyvatele. Strážníci je upozornili na přijatou stížnost a vyzvali je, aby se ztišili. Mládež nespolupracovala a chovala se arogantně. Po chvíli váhání předložili hlídce doklady totožnosti. Třiadvacetiletá dívka tvrdila, že strážníci nemají oprávnění ke zjišťování totožnosti a na místo si přivolala hlídku Policie ČR. Té si chtěla stěžovat na chování strážníků. Policisté však potvrdili oprávněnost postupu hlídky městské policie. Dvě dívky a čtyři mladíci ve věku 21 – 24 let, byli strážníky poučeni o chování na veřejnosti a dodržování nočního klidu. Všichni sdělili, že porozuměli a místo opustili.

Hloupý nápad měla trojice mladíků z Prahy. Jeden z nich na Riegrově náměstí skočil na přijíždějící trolejbus a strhl jeden z vodičů trolejí upevněných vzadu na vozidle. Pohotový řidič mladíka chytil. Ten se sice snažil utéct, ale v tu chvíli již byla na místě i hlídka strážníků, která celou událost viděla z druhé strany náměstí. Sedmnáctiletý mladík se za své chování omluvil, s tím, že udělal hloupost. Chtěl prý jen vyzkoušet, zda je opravdu ve vodičích elektrický proud. Orientační dechová zkouška mu prokázala 1,98 promile alkoholu v dechu. Po ověření totožnosti na služebně Policie ČR, byla kontaktována matka opilého mladíka. O události strážníci informovali i oddělení sociálně právní ochrany dětí pražského magistrátu. 

Dvou mužů, kteří vyběhli z domu v centru města, si všimla projíždějící hlídka městské policie. První z nich utíkal směrem k Labskému mostu, druhý za ním hrozil, ale po chvíli se vrátil zpět do domu. Hlídka následovala prchajícího muže. Zastavila ho a požádala o vysvětlení. Dvaadvacetiletý mladík tvrdil, že v mezipatře domu uviděl marihuanu a pokusil se jí ukrást. Při tom ho spatřili obyvatelé domu a začali ho pronásledovat. Přiznal, že již v minulosti byl za krádeže trestně stíhaný. Muž, který zlodějíčka pronásledoval, vysvětlil, že ho přistihli při pokusu odcizit jim z chodby jízdní kola. Událost si převzpřevzali k dořešení policisté.

(jv,foto:MP)

Více z regionu na Kralovehradeckenovinky.cz