Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Jičín přispívá místním spolkům a organizacím dotacemi na aktivity

Jičín přispívá místním spolkům a organizacím dotacemi na aktivity

Rada města Jičína schválila poskytnutí několika dotací na aktivity místních spolků a organizací.

Jičín
17. května 2017 - 08:00

Český kynologický svaz ZKO Jičín dostal finanční příspěvek na činnost ve výši 25 000 Kč. Převážná část příspěvku jde na úhradu nájemného za pozemky kynologického cvičiště v Markově ulici a další na nákup věcných cen pro sportovní akce.

Petr Kordík dostal dotaci ve výši 15 000 Kč, která bude použita na pořízení čipové časomíry, která má sloužit ke zpracování výsledků 12. ročníku cyklistického závodu „Jičínská 50“ a 3. ročníku běžeckého závodu „WEBER CITY RUN JIČÍN“ konaných dne 27. 5. 2017.

Jana Macková obdrží dotaci ve výši 5 000 Kč, která bude použita na částečnou úhradu nákladů na nájem spojený s pořádáním Benefice s módní přehlídkou konané 12. května.


GeekLab z. s. dostal zase příspěvek ve výši 28 000 Kč, který bude použit na úhradu nájmu a služeb souvisejících s nájmem městem pronajatých prostor.

Českému rybářskému svazu, z. s., ale Rada dotaci ve výši 10 000 Kč zamítla a odkázala Svaz na programové dotace. Žádali totiž letos poprvé na podporu mládeže do 15 let a na uspořádání rybářských závodů ve Dvorcích. Na tuto činnost lze žádat v programu dotace pro sport.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová, tisková mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)