Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Cizinec nerespektoval ani rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

Cizinec nerespektoval ani rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

Královéhradečtí policisté v těchto dnech sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí 56letému cizinci, který měl v polovině června opustit naši republiku.

Ilustrační foto
11. září 2018 - 08:00

Muž z jednoho státu bývalého Sovětského Svazu přijel do České republiky v červnu 2003 a zažádal o azyl, který mu na konci roku 2005 nebyl udělen. Proti rozhodnutí si podal žalobu a následně i kasační stížnost, kterou Nejvyšší správní soud odmítl a přikázal, že musí odjet do dubna 2006. Což však nerespektoval a na našem území zůstal.


V srpnu 2011 ho pražští policisté zadrželi  bez platného povolení k pobytu i bez platného cestovního dokladu a vydali správní vyhoštění na jeden rok. Území opět neopustil a na policisty narazil až o rok později (srpen 2012), kdy mu opět vydali správní vyhoštění, tentokrát na tři roky. Ani tehdy však nevycestoval a požádal si opět o mezinárodní ochranu, kterou mu i přes kasační stížnost Nejvyšší správní soud v květnu letošního roku zamítnul. Muž zase obdržel příkaz k opuštění republiky, které neakceptoval a nadále po uplynutí výjezdního příkazu zůstal u nás.


Na začátku července byl přistižen při drobné krádeži v jednom obchodním domě. Policisté zjistili, že měl být již měsíc mimo naší republiku. Muže zadrželi a umístili v zařízení pro zajištění cizinců, kde bude čekat na verdikt soudu nebo rozhodnutí o správním vyhoštění. S největší pravděpodobností však bude posazen do letadla, které s ním po 15 letech zamíří konečně do jeho domoviny.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)