Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Městská hromadná doprava v Jičíně je zajištěna do roku 2029

Městská hromadná doprava v Jičíně je zajištěna do roku 2029

Starosta města Jičína JUDr. Jan Malý podepsal smlouvu o dopravní obslužnosti se zástupcem firmy Milan Fejfar.

Starosta města JUDr. Jan Malý podepsal smlouvu
8. srpna 2019 - 08:00

Firma se od ledna 2020 stane novým poskytovatelem hromadné dopravy na území města a vystřídá dosavadního dopravce, firmu BusLine a.s. Doba trvání smlouvy je stanovena na deset let, tedy do konce roku 2029.

„Jde o dlouhodobý kontrakt mezi městem a místní firmou, která uspěla ve výběrovém řízení. Jméno Milan Fejfar je v Jičíně dobře známé a věřím, že po dobu deseti let bude přinášet kvalitní službu dopravní obslužnosti občanům města Jičína,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý.  

Provozovatel Milan Fejfar zvítězil ve výběrovém řízení, ve kterém při dodržení všech podmínek zadávací dokumentace nabídl nejnižší cenu, a sice 49 Kč bez DPH za ujetý kilometr. Předpokladem je, že za 10 let účinnosti smlouvy bude najeto na 350 tisíc kilometrů, tedy 35 tisíc ročně. Náklady bude hradit rozpočet města. Uhrazené jízdné od cestujících dopravce použije ke snížení fakturovaných částek vůči městu, a tak se uživatelé služby budou fakticky podílet na jejím financování. Stejně jako doposud.Z pohledu běžného cestujícího se příliš nezmění. Hromadná doprava se v Jičíně sestává z jedné smyčky. Jízdní řád bude teprve sestaven a schválen, ale počítá se s prodloužením linky v ulici Přátelství na jihu města. Minimální kapacita vozidla bude 25 cestujících, z toho minimálně 15 míst pro sedící. Vozidlo musí umožňovat přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace, včetně hendikepovaných. Autobus dále bude vybaven zařízením pro systém elektronického odbavení cestujících s akceptací elektronických nosičů. Dopravce nejpozději do začátku roku 2021 zakoupí nový autobus, jenž bude splňovat emisní normy EURO 6.

Do konce letošního roku bude dopravní obslužnost zajišťovat společnost BusLine. Ta se sice do výběrového řízení přihlásila, avšak nabídla vyšší cenu než vítěz. Protože oba uchazeči splnili všechny formální požadavky kladené zadávací dokumentací, firma BusLine se kvůli vyšší ceně bodově umístila na druhém místě.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mú)