Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Jičín zvítězil v krajské soutěži Čistá obec 2018

Jičín zvítězil v krajské soutěži Čistá obec 2018

Rada města schválila smlouvu o poskytnutí finančního daru ve výši 20 tisíc Kč od Královéhradeckého kraje. Jičín se totiž umístil na 1.příčce mezi městy nad 5000 obyvatel v krajské soutěži Čistá obec 2019.

Ilustrační foto
1. října 2019 - 08:00

Peníze budou použity pro úhradu nákladů v oblasti ochrany životního prostředí. Do soutěže jsou zahrnuty všechny obce, které se zapojují do zpětného odběru a využití obalových odpadů. Organizátorem soutěže je Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. Kromě úrovně třídění odpadů se v soutěži zohledňuje například i množství separovaných elektrozařízení.

Jičín na zlepšení separace odpadů dlouhodobě pracuje. Například kovové obaly lze nyní odkládat do žlutých kontejnerů (které jsou jinak na plast a nápojové kartony). Zároveň byl letos ve vybraných lokalitách otestován nový, efektivnější sběr tříděného odpadu dům od domu (door to door).


Jičín se také zapojil do soutěže Aktivní obec. Aby v ní uspěl, je potřeba, aby každý občan odkládal staré elektro do specializovaných kontejnerů. A pokud je zařízení rozměrné a nevejde se do hrdla červené nádoby, lze ho zdarma odevzdat na sběrném dvoře v Konecchlumského ulici. 
Kralovehradeckenovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)