Svátek má: Sandra

Regiony

Velikost textu:

Cizinka jela v kradeném vozidle pod vlivem návykové látky

Cizinka jela v kradeném vozidle pod vlivem návykové látky

Královéhradečtí policisté 9.8.2018 v ranních hodinách vypátrali odcizené luxusní vozidlo značky Mercedes Benz v hodnotě převyšující 1.300.000 Kč, se kterým se po území České republiky pohybovala šestadvacetiletá cizinka.

Ukradené auto
12. srpna 2018 - 08:00

Vůz byl odcizen 8.8.2018 ve Vídni v Rakousku a policejní hlídky dostaly od operačního důstojníka informaci, že by se mohl nacházet poblíž hranice Královéhradeckého a Pardubického kraje. Bezprostředně po získání této operativní informace se do pátrání po vozidle zapojili policisté z dálničního oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, obvodního oddělení Smiřice a také zásahová jednotka, informace s popisem vozidla a možným směrem jízdy byly předány i dalším útvarům působím především v pohraničí.

Odcizené vozidlo mířící z Hradce Králové směrem na Jaroměř si jako první všimli policisté z dálničního oddělení Pravy a okamžitě jej začali pronásledovat. Ve spolupráci s ostatními útvary se jej podařilo zastavit v obci Holohlavy, a když se policisté podívali na sedadlo řidiče, tak na ně čekalo překvapení – vozidlo totiž řídila mladá žena, která dokonce ani nepochází z České republiky. Řidička nebrala v potaz výzvu k zastavení vozu a následně odmítala uposlechnout také výzev policistů k opuštění vozidla. Policisté proto museli použít hmatů a chvatů a řidičku z vozu vytáhnout proti její vůli. Po zadržení ženy se navíc zjistilo, že řídila pod vlivem návykové látky.

Dopravní policisté se přidali k akci „Řídím – piju nealko pivo“

Vzhledem k tomu, že na základě informací od královéhradeckých kriminalistů byl na řidičku vydán na žádost rakouské policie evropský zatýkací rozkaz, tak bude v následujících dnech vydána do Rakouska k trestnímu stíhání. Vozidlo policisté po nezbytných procesních úkonech vrátí zpět do Rakouska svému majiteli.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval kpt. PhDr. Ondřej Moravčík z Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)