Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Vedle hradeckých městských lázní vznikne „Slunná loučka“

Vedle hradeckých městských lázní vznikne „Slunná loučka“

Nová slunná loučka by měla do konce září vzniknout v těsné blízkosti plaveckého bazénu a městských lázní a mohla by tak nejen Hradečanům nabídnout další plochu pro relaxaci přímo v přírodě.

Ilustrační foto
17.leden 2015 - 10:00

Poskytne dětem i dospělým odpočinkovou zónu v centru města a zájemci budou moci při příznivém počasí pod širým nebem nově využít opalovací dřevěnou lávku, mlhoviště, lehátek, laviček, převlékacích boxů, ale i sociální zařízení. Prostor bude přístupný z padesátimetrového krytého bazénu a od parkoviště u Aldisu. Se zadávacími podmínkami souhlasili radní, konečné slovo však ještě náleží zastupitelům. Královéhradecká radnice usiluje pro tento projekt o možnost čerpat peníze z EU.

Využití slunné loučky bude během léta závislé na přízni počasí a město i provozovatel lázní počítají s tím, že bude převážně sloužit dětem v doprovodu rodičů či dospělým. Prostor bude oplocen a režim návštěvy se bude řídit podmínkami plaveckého bazénu.

„Díky napojení na městské lázně mohou zákazníci využívat všech služeb, které nabízí nejen krytý padesátimetrový bazén a jeho zázemí, ale i přilehlé aquacentrum. Věříme, že celý komplex, který tu vznikne, přiláká více zájemců a bude více využívaný i v létě, kdy většina lidí tráví volný čas na přírodních koupalištích,“ vysvětluje přínos projektu s názvem Revitalizace území „Slunná loučka“ Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, tedy správce lázní.

Loučka by měla vzniknout mezi krytým plaveckým bazénem a Šimkovými sady, tedy v dlouhodobě nevyužitém místě. „Počítáme s náklady kolem šesti milionů korun. Zahájení stavby brání už jen nezbytné administrativní úkony. Projekt je už hotový,“ prozrazuje Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Obnova Libosadu štěpnice a obory v Jičíně ještě nemá zelenou

S financováním výstavby už souhlasili zastupitelé na svém prosincovém zasedání. Město teď bude usilovat o získání dotace z EU v maximální možné míře, čímž by pokrylo značnou část nákladů. S vypsáním výběrového řízení ještě musejí vyslovit souhlas zastupitelé. V případě, že by vše šlo bez problémů, mohli by se v létě na několik měsíců ujmout práce stavbaři. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,foto:arch)