Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Na dálnici se v levém pruhu nezastavuje!

Na dálnici se v levém pruhu nezastavuje!

<< VIDEO >> Na své náhlé zastavení v levém pruhu doplatila ve čtvrtek dopoledne řidička na dálnici D11 u exitu číslo 68.

Z místa nehody
12. července 2019 - 08:00

Krátce po půl desáté dopoledne dne 11. července 2019 přijal operační důstojník na tísňové lince oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D11 u exitu číslo 68 (Chýšť).

Řidička osobního vozidla Škoda Octavia tmavé barvy jedoucího v levém jízdnímu pruhu směrem z Prahy na Hradec Králové si pozdě vzpomněla na to, že potřebuje využít nedalekého exitu k odbočení, bránila jí v tom však vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu. Aby řidička vůbec stihla odbočit z dálnice, snížila v levém pruhu rychlost svého vozidla na minimum a čekala, až bude možné z levého pruhu přes pravý dálnici opustit. A právě v tomto momentu došlo ke střetu jejího vozidla s vozidlem přijíždějícím zezadu, jehož řidička neměla šanci na stojící vúz v rychlém levém pruhu včas zareagovat

Při této dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob a dítěte. Provedená dechová zkouška byla u obou řidičů negativní, stejně tak test na přítomnost drog. Dálnice byla po dobu šetření dopravní nehody průjezdná v daném místě s omezeními, která pominula až po dvanácté hodině.

Příčina, míra zavinění obou účastníků a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou i nadále v šetření dálničních policistů z Prav.


V souvislosti s tímto případem policisté doporučují se plně věnovat řízení. Právě na dálnici, kde se vozidla pohybují vyšší rychlostí, může při náhlém snížení rychlosti jednoho z nich dojít i k řetězovým nehodám s mnohdy fatálními následky. Stejně tak důležité je naplánování trasy tak, aby řidiče nepřekvapily po cestě nenadálé situace.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,video: KRP KHK, foto:arch.)