Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Jičín má pravidla pro zapůjčení nových mobilních panelů

Jičín má pravidla pro zapůjčení nových mobilních panelů

Rada města Jičína schválila pravidla pro zapůjčení nových mobilních panelů.

Jičín
24. května 2021 - 08:00

Město Jičín pořídilo 10 pevných a 10 mobilních informačních panelů. Ty statické jsou rozmístěny po městě a budou pojednávat o zajímavých lokalitách. Mobilní panely poslouží pro venkovní expozice.

Město je již vyzkoušelo na výstavu Albrecht z Valdštejna – velký stavebník 1621 - 1634, která byla ke zhlédnutí v dubnu na Valdštejnově náměstí. Nyní je najdeme na stejném místě a tentokrát pojímají expozici k 150. výročí založení průmyslové školy. Panely zakoupily Technické služby města Jičína za 371 778 Kč. Panely poslouží pro rozvoj kultury a cestovního ruchu. Obzvláště v dubnu, v době covidového lockdownu, byla výstava o Albrechtu z Valdštejna jedním z mála ozvláštnění jičínských veřejných prostranství. Výstava neušla pozornosti občanů.

K umístění Lavičky Václava Havla v Jičíně bude vypsána anketa

Mobilní panely budou sloužit nejenom pro expozice pořádané městem, ale i pro další subjekty. Aktuální výstava o průmyslové škole naznačuje, jak bude zápůjčka vypadat. RM nyní po pilotním projektu schválila Pravidla pro přenechávání mobilních venkovních panelů do užívání. Stanovují, že minimální doba pro přenechání je 7 dní, maximální pak 1 měsíc. Poskytnout je možno jeden až deset panelů. Pravidla rozdělují použití na společenské kulturní a na komerční výstavy, kdy pro první zmíněné jsou panely k dispozici bezplatně, zatímco pro komerční využití je pronájem za jeden panel stanoven na 600 Kč za den. Každý žadatel je povinen minimálně 7 dnů před instalací poslat návrhy výstavy k odsouhlasení na Odbor kultury a cestovního ruchu a každý žadatel si na vlastní náklady hradí dopravu panelů, montáž a demontáž a také polep panelů. Panely jinak budou umístěny v prostorách K-klubu – střediska pro volný čas.

Kostel sv. Martina stojí osamělý uprostřed polí

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)