Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Během několika hodin policisté vykázali tři muže z obydlí

Během několika hodin policisté vykázali tři muže z obydlí

Během 26 hodin policisté z obvodního oddělení 3 Hradec Králové vyjeli zasahovat do třech domácností, kde jeden muž napadl svoji manželku, druhý družku a třetí matku a její návštěvu.

Ilustrační foto
4. ledna 2019 - 08:00

Na základě zjištěných skutečností a z důvodné obavy, že muži budou ve slovním i fyzickém napadání pokračovat je na 10 dní vykázali z obydlí. Muži ve věku 45, 40 a 36 let byli opilí. Nejstarší z nich nadýchal 2,91, prostřední 2,23 a nejmladší 1,71 promile alkoholu. Všichni byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

U nejstaršího muže policisté zjistili, že za týrání své manželky, tchýně a tří dcer byl na začátku února roku 2017 odsouzen k tříletému nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Po roce byl však podmínečně propuštěn s 5letou zkušební dobou a bylo mu uloženo ochranné ambulantní protialkoholní léčení, které však nedodržoval a pravidelně užíval alkohol.

Policisté zatím případy vedou jako přestupek proti občanskému soužití. Není však vyloučeno, že na základě dalších okolností bude některý z případů překvalifikován na trestný čin. U všech žen nepatřilo toto napadení mezi první, ačkoliv ne všechny předcházející útoky nahlásily.

Přednáška v rámci projektu Akademie seniorů byla věnována dopravě

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)